Twitter lëshon Connect, një mënyrë e re për të gjetur llogari për t'u ndjekur

Twitter Lidhu

Si rregull i përgjithshëm, të gjithë përdoruesit e Twitter, të paktën ata që duan të mbajnë rregull dhe të informohen në çdo kohë për atë që i intereson më shumë dhe përdorin këtë aplikacion si burimin e tyre kryesor të informacionit, zakonisht ka një numër të vogël të njerëzve për të ndjekur. Në veçanti, unë shikoj shumë në llogarinë që do të ndjek për t'u siguruar që do të më ofrojë informacion të dobishëm ose që lidhen me shijet e mia, përndryshe, më ndodh të ndjek një nga kaq shumë llogari që gjithçka që bën është të postoj pakuptimta në kronologjinë time, dhe unë mendoj se shumë prej jush do të mendojnë si unë.

Twitter ka qenë i ndenjur në 300 milion përdorues për një kohë të gjatë dhe përkundër lajmit se Jack Dorsey, CEO i ri i Twitter, ka shtuar muajt e fundit, nuk ka asnjë mënyrë për të rritur numrin e përdoruesve. Për t'u përpjekur të motivojë përdoruesit e tanishëm dhe të rinj, kompania ka nisur një shërbim të ri të quajtur Connect, i cili, megjithëse jo plotësisht i ri, ka ndryshuar funksionimin e saj duke marrë parasysh shumë më shumë variabla.

Lidhu_me_Momente

Ky funksion që u lançua dje nga kompania, po mundësohet pak nga pak në të gjitha vendet, kështu që nëse nuk e keni tashmë të disponueshëm, do të duhet të prisni disa orë ose ndoshta ditë për të qenë në gjendje të zgjeroni numrin e njerëzit tek të cilët ndjekin, vazhdojnë. Connect përdor informacionin e njerëzve që ndjek, llogaritë më të rëndësishme në zonën tënde, cicërimat që të pëlqejnë më shumë, lajmet më të fundit ... për të sugjeruar, përmes kësaj skede të re, Cilat llogari mund të jeni të interesuar të ndiqni?.

Për të qenë në gjendje të kontrolloni nëse tashmë e keni të aktivizuar këtë funksion të ri, duhet të hapni aplikacionin dhe të shkoni te butoni i sipërm i majtë i ekranit, ku klikojmë kur duam të shtojmë dikë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.