Një film i xhiruar tërësisht në një iPhone merr 10 nominime në Festivalin e Filmit në Taipei

Kohët e fundit, risitë e mëdha të telefonave inteligjentë përqendrohen në kamerat e tyreNë fund, kompanitë e dinë që kamerat janë një nga karakteristikat më të rëndësishme për blerësit e mundshëm, kamera që ne i mbajmë gjatë gjithë ditës në xhepat tanë dhe që padyshim bëjnë video dhe fotografi të pabesueshme. Ka kaq shumë përmirësime saqë këto kamera janë përdorur për filmimin në ekranin e madh, domethënë për filmat e projektuar në kinema ...

Ka shumë raste, por sot ju sjellim një rast të veçantë ... Do të flasim për filmin Buda i Madh, një film i xhiruar tërësisht me një iPhone 6 Plus me çfarë është ngritur 10 nominime në Festivalin e Filmit në Taipei. Një shembull i shkëlqyeshëm që mjeti për filmimin mund të jetë krejtësisht iPhone juaj. Pas kërcimit ne ju japim të gjitha detajet e Budës së Madhe ...

Filmi ka qenë drejtuar nga Huang Hsin-yao, dhe prodhuar përveç xhiruar nga kineastografi Chung Mung-hong. Filmi siç themi, i xhiruar plotësisht me një iPhone 6 Plus në të zezë dhe të bardhë. Një film që na tregon me estetikë soditës jeta e një qyteti të vogël në Tajvan, duke theksuar problemet sociale të një grupi njerëzish.

Disa çmime që do të vendosen më 25 nëntor në Taipei, festivali i filmit i disa rëndësi për botën aziatike që nga filmat mandarinë konkurrojnë kryesisht në të, domethënë filma nga Tajvani, Kina dhe Hong Kongu. Ne do të shohim nëse Buda i Madh merr pak Kali i Artë (kushëriri i Festivalit të Filmit në Taipei), garon me të filma që sapo janë nominuar në Venecia por mund ta merrni. Në çdo rast, ata tashmë kanë arritur shumë duke marrë një film të xhiruar me një iPhone 6 Plus në një festival të rëndësishëm, një shembull më shumë që mjeti nuk e bën krijuesin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.