Një gjykatë e Mynihut ndalon shitjen e iPhone 7 dhe 8 në Gjermani

Goditja e re e Qualcomm në betejën kundër Apple për shkelje të patentave. Në këtë rast, siç mund ta lexojmë mirë në titullin e këtij artikulli, kompania Cupertino ka parë se si një gjykatë e Mynihut ndalon shitjen e iPhone 7, iPhone 7 Plus dhe iPhone 8 dhe 8 Plus në Gjermani.

Kjo fjali, e cila është në pritje të apelit nga Apple, është kryer menjëherë dhe për këtë arsye kompania Cupertino lëshoi ​​një deklaratë duke u njoftuar përdoruesve të saj se të gjithë ata që duan të marrin një nga këto dy modele duhet të shkojnë te shitësit e autorizuar ose direkt te operatorët në dyqanet e tyre zyrtare ata kanë ndaluar zyrtarisht shitjen.

Pjesa tjetër e modeleve vazhdojnë të shiten normalisht

Kompania Cupertino gjithashtu njofton se modelet e tjera vazhdojnë të shiten normalisht dhe u shfaqën me një deklaratë zyrtare në zinxhirin CNBC në të cilën ata tregojnë se ndërsa apelojnë dënimin, IPhone 7 dhe 8 nuk do të jenë më në shitje në Alemania për të shmangur problemet kryesore me patentat që pretendon Qualcomm. Firma shpjegon:

Fushata që ata po kryejnë nga Qualcomm është një përpjekje e dëshpëruar për të na shpërqendruar nga problemet reale midis kompanive tona, kjo dëmton përdoruesit dhe kompanitë e tjera që varen nga këto produkte.

Tani për tani, obligacioni i paguar nga Qualcomm që kjo fjali të hyjë në fuqi është e rëndësishme, por ata kanë arritur të paralizojnë shitjet e këtyre dy modeleve iPhone zyrtarisht dhe Apple nuk mund të bëjë asgjë. Kjo është akuza nga Qualcomm për shkelje të patentave dhe tani për tani Gjermania dhe Kina janë vendet e para në të cilat Apple është e detyruar të ndalojë shitjet për këto patenta, ne do të shohim se si përfundon e gjithë kjo, por tani për tani nuk duket shumë mirë për Apple.


Ju intereson:
Zhurma zbulohet gjatë telefonatave me iPhone 8 dhe 8 Plus
Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.