Një haker konfirmon se ka Jailbreak për iOS 9.3

Jailbreak-iOS-9.3

Gjatë ditës së djeshme kemi pasur lajme se Apple mund të ketë bllokuar një dobësi për të parandaluar Jailbreak edhe një herë, këtë herë për iOS 9.3, megjithatë, duket se gjërat po shkojnë keq në Cupertino, Beta 5 i iOS 9.3 duket se në asnjë mënyrë nuk parandalon mundësia e Jailbreak e pajisjes. Shumë përdorues ishin zhgënjyer me të vërtetë, pasi iOS 9.3 Jailbreak duket se nuk do të vijë kurrë, megjithatë, duket se Një haker i uritur për famë ka shkuar në punë për të provuar se Apple nuk ka bërë aq mirë sa duhet në iOS 9.3.

Luca Todesco, i njohur më mirë në skenën e hakerave si "qwertyuiop" është shkaku i të gjitha trazirave, ai tashmë ka arritur të Jailbreak beta e parë të iOS 9.3 dhe duket se gjërat po vazhdojnë dhe se versioni i fundit i iOS është ende plotësisht e prekshme nga hakerat, për kënaqësinë e shumë njerëzve që janë tifozë të pashtershëm të Jailbreak dhe përfitimet që mund të ofrojë në një pajisje me firmware iOS, megjithatë, Jailbreak po bëhet gjithnjë e më pak kuptimplotë falë të gjitha veçorive të reja që ekipi i Cupertino është duke prezantuar çdo azhurnim, sinqerisht, iOS nuk është ajo që ishte më parë.

Stefan Esser, i famshëm "i0n1c" tashmë i ka komunikuar "qwertyuiop" se ai nuk e sheh rregullimin nga Apple në kodin e iOS 9.3 Beta 5, dhe ky i fundit ka konfirmuar që kodi juaj për Jailbreak pajisja vazhdon të funksionojë siç bëri deri më tani. Ajo që ne nuk e dimë është nëse TaiG ose Pangu dinë për këtë teknologji, aq më pak e dimë nëse ata janë të gatshëm ta përdorin atë. Në asnjë moment nuk besojmë se ata janë kaq irrevencë për ta lëshuar atë para mbërritjes zyrtare të iOS 9.3, por kurrë nuk e dini, këta "hakerë" kinezë tashmë na kanë befasuar me lëvizje të pashpjegueshme në raste të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit Alvaro Estrada dijo

  Gjithmonë ekziston një jailbreak i disponueshëm për secilin version, por dreq… ata kurrë nuk e lëshojnë atë. Mund të jetë që Jailbreak ka mbetur si një pretendim reklamimi për disa dhe ka më shumë një mashtrim sesa realitet?

  1.    Kokakolo dijo

   Dhjetat e mia

 2.   Jezusi M dijo

  PO ZOTERI!!!!!!!!
  Më në fund dikush që i thotë gjërat siç duhet të thuhen. Që Apple të vendosë një shkulje tjetër të rikonfiguruar keq nga vetja nuk do të thotë se mundësitë e Jailbreak nuk janë pafundësisht superiore.
  Unë mendoj saktësisht njësoj si partneri juaj, nëse nuk del në burg për 9.3 Unë shes 6plusin tim dhe shkoj për një shënim apo diçka të tillë.
  Nga rruga, më duket vërtet e dhimbshme se çfarë po bën Apple me çështjen e ndërrimit të natës (ose çfarëdo që quhet ndryshe), ishte një ndryshim i përjetshëm që, në një moment, ata e vendosën atë në dyqanin e aplikacioneve dhe Apple detyroi ata ta tërheqin atë për ta përfshirë më vonë në një azhurnim të IOS dhe për të marrë meritat e 4 fanboys që nuk shohin përtej hundës së tyre.
  Kjo tha, e dhimbshme.
  Një përshëndetje

  1.    egop dijo

   Unë ju blej iphone ... Më pëlqen dhe jo vetëm për shkak të thyerjes së jailbreakut por për shkak të telefonit të mirë me gjithçka dhe ekosistemeve të iOS që është ... ju na bëni me dije që t'i vini duart!

 3.   Luca todesco dijo

  Unë kam JB dhe ju nuk keni

  1.    ion83 dijo

   Çfarë nuk shkon?? Uiski ??

  2.    egop dijo

   Unë ju blej iphone ... Më pëlqen dhe jo vetëm për shkak të thyerjes së jailbreakut por për shkak të telefonit të mirë me gjithçka dhe ekosistemeve të iOS që është ... ju na bëni me dije që t'i vini duart!

 4.   Rafael pazos dijo

  Epo, nuk më mungon Jailbreak, kam një iPhone 6 me iOS 9.3 beta 5 dhe jam shumë i lumtur !!

  Gjëja e ndryshimit të duhur, zhvilluesit e fluksit të tyre bënë një pakt me Apple dhe nuk e kanë problem Apple ta bëjë këtë, kështu që është më tepër meritë e të dyve!

  Jailbreak do të dalë kur të jetë versioni i fundit i iOS 9 me siguri !!!

  Përshëndetje!

 5.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Pajtohem me ju për thyerjen e burgut. Unë përdor 6 rregullime që kurrë nuk do të jenë pjesë e iOS por pa to përvoja e përdorimit të idevice vuan shumë. Por unë kurrë nuk do ta shisja veglën time vetëm për të mos qenë në gjendje të burgosja e aq më pak ta tregtoja atë për një lagdroid

  1.    Alfonso R. dijo

   lagandroid? Kjo është një çështje e partnerit të kaluar dhe duke folur për lagandroid kur është pikërisht ajo për të cilën njerëzit u ankuan me iOS 9 ... Jo më pak iOS është ajo që ishte, nga iOS 7 iOS dhe shpejtësia e tij e famshme e stabilitetit, etj, ajo ra.

 6.   Jose bolado dijo

  Epo, nëse nuk del me 9.3 keq, le të shkojmë .. Por hej, kur bleni iPhone tashmë e dini se çfarë do të keni, nëse doni liri dhe të jeni në gjendje të bëni çfarë të doni. Ju tashmë keni android! Unë kam qenë dhe jam një përdorues i iPhone dhe kam pasur jailbreak pothuajse gjithmonë, por nëse për çfarëdo arsye nuk do të dilte përsëri, unë nuk do të vdes ose të ndryshoj celularin tim për këtë, iOS është më shumë se jailbreak dhe pak nga pak kemi gjithnjë e më shumë.

  1.    Alfonso R. dijo

   Burgu ka ekzistuar gjithmonë. Për më tepër, kishte edhe raste kur dilte disa orë pas një azhurnimi të iOS, por sigurisht që ishin herë të tjera.

   Unë kam pasur një iPhone 4, 5 dhe tani 6 dhe në T ALL GJITHA kam pasur gjithmonë burg. Kur ndryshova iPhone e bëra sepse e dija me siguri që burgu do të dilte, por tani nuk jam aq i qartë për këtë dhe kjo është arsyeja pse po shqyrtoj mundësinë e shitjes së tij pasi që në një kohë jo shumë të gjatë iOS 9.0.2. XNUMX do të vjetërohen dhe do të ketë aplikacione që nuk punojnë në atë version të iOS dhe që nëse jo.

   Padyshim që të gjithë mund të bëjnë atë që duan, unë nuk do të vdes sepse burgu nuk do të dalë, unë thjesht ndryshoj platformën dhe Pashkën e shenjtë sepse për mua një iPhone pa burg është thjesht një celular i shumë. Burgu rrit në mënyrë eksponenciale mundësitë e terminalit deri në kufijtë që përdoruesi dëshiron. Ndryshime të tilla si VirtualHome, Aktivizuesi thelbësor, CCQuick Pro, iKeywi 3, InfiniDock, MultiiconMover +, SwipeSelection, etj, etj, etj, dhe të gjitha etj që përdoruesi dëshiron t'i bëjë iOs, dhe shumë në kundërshtim me atë që mendoni shumë më tepër për iOS; dhe po, pak nga pak ne kemi më të integruar, por fatkeqësisht të integruar dobët.

 7.   EDGARDO dijo

  Goodshtë mirë që këta bastardë po na qijnë me bythë, dhe jailbreak me kaq shumë beta sapo e vranë, dreq unë ngarkoj versionin 9.3.2 dhe harroj bastardin e jailbreak