Një iPad i palosshëm deri në vitin 2024 sipas Kuo

ipad i palosshëm

Pas thashethemeve për një iPhone të palosshëm në stilin më Samsung, ne kemi atë thashethemet për një iPad të palosshëm. Thashethemet vijnë nga Kuo, analisti i Apple i cili ka më shumë suksese dhe një nga më të njohurit në media, ndaj nuk është ide e keqe t'i kushtoni vëmendje këtij thashethemi dhe ta pranoni si të mirë. Nëse parashikimet bëhen të vërteta, ka të ngjarë që vitin e ardhshëm të kemi një iPad që mbyllet në një stil më guaskë. Tani pyetja prej miliona dollarësh është, a keni vërtet nevojë për diçka të tillë? Përgjigja mund të jetë shumë e ndryshme, veçanërisht pasi për momentin kemi pak informacion të përgjithshëm për pajisjen e re.

Analisti i Apple dhe një nga ata me shkallën më të lartë të goditjes, Kuo, ka zbuluar se ka më shumë se gjasa që Apple të lançojë një pajisje të re vitin e ardhshëm. Është një iPad i ri. Për momentin, ju mund të mendoni se një model i ri del në treg çdo vit, por sipas këtij thashethemesh, iPad që do të lansohet do të jetë i palosshëm dhe i bërë nga karboni, asgjë më shumë dhe asgjë më pak. 

Si gjithmonë, informacionin e jep analisti përmes rrjetit social Twitter dhe përmes një sërë mesazhesh hedh poshtë idenë se në vitin 2024, Apple do të lançojë një iPad të ri të palosshëm me stendë karboni. Në ato mesazhe, Kuo e thotë këtë Është e “sigurt” që do të dalë në vitin 2024 por nuk e dimë saktësisht se kur. Dritarja kohore është shumë e gjerë, kështu që ne kemi 365 ditë, 12 muaj në të cilët mund ta shohim atë nisje. Edhe pse gjëja normale dhe si zakonisht është që këtë e bën në tremujorin e fundit të vitit.

Tani, nëse kthehemi pas në kohë, shohim se tashmë ka qenë një analist i specializuar për ekranet, Ross Young, i cili tha se kompania amerikane po përgatiste një ekran të palosshëm 20 inç. Mund të jetë krejtësisht iPad i ri. Por ajo që ndodh është se nuk do të jetë gati deri në njëviti 2026 ose 2027. Pra, këtu kemi një mosfunksionim shumë të rëndësishëm midis dy parashikimeve. Ose nuk përputhen, ose njëri nga të dy gabon.

Si gjithmonë, në këto raste, është ceshtje kohe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.