Një iPhone 11 me mollën e shtrembër shitet për gati 3.000 Euro

mollë e shtrembër

Unë do të drejtoja lajmin si "molla e kafshuar ... ka dalë e shtrembër" por në fund e kam menduar dy herë. Një iPhone me një gabim kurioz prodhimi është shitur këto ditë për pothuajse 3.000 Euro. Rezulton se logoja e Apple në pjesën e pasme të pajisjes është e shtrembër.

Me siguri përdoruesi i cili mori këtë njësi të dëmtuar nuk ishte shumë i kënaqur. Nëse paguani më shumë se një mijë euro për një celular, ju kërkoni që ai të jetë perfekt. Por ishte e zgjuar, dhe në vend që ta kthente në dyqan për defekt, e nxori në shitje si sendi i koleksionistit. Dhe shfaqja ka shkuar mirë. Unë do të marr timen dhe do ta fshij logon me alkool për të parë nëse mund ta fshij atë. Nëse e kuptoj, do të porosis edhe 3.000 të tjerë nga krahu.

Procesi i prodhimit të një pajisjeje aq të shtrenjtë sa një iPhone është shumë i rreptë, dhe të gjitha njësitë e prodhuara janë perfekt. Ose pothuajse të gjithë ata. Imazhet e postuara në Twitter këtë javë tregojnë një gabim prodhimi në një iPhone 11 Pro, i cili mund të jetë aq i rrallë sa afërsisht 1 në 100 milion.

Imazhet u shpërndanë nga llogaria «Arkivi i Brendshëm»en Twitter, ku postohen rregullisht imazhe të prototipave dhe aksesorëve të rrallë të Apple. IPhone 11 Pro që ata tregojnë ka një logo të gabuar të Apple në pjesën e pasme të pajisjes, pasi është pak më shumë në të djathtë sesa duhej.

Rishitur për 2.700 dollarë

Në cicërimë thuhet se kjo iPhone 11 Pro i shtypur keq mund të shfaqet si 1 në 100 milion, ose "ndoshta edhe më e rrallë". Sipas llogarisë, kjo pajisje është shitur së fundmi Dollarit amerikan 2.700, një shumë shumë më e madhe se çmimi i saj aktual.

Gjëja e çuditshme në lidhje me të është se terminali i dëmtuar tha se kaloi kontrollet e cilesise dhe do të arrijë te përdoruesi përfundimtar. Ndonjëherë ka dështime në prodhim, por kompania kujdeset për shkatërrimin e njësive me defekt para se të përfundojë procesin e prodhimit dhe paketimit, në mënyrë që ato të mos bëhen sende të koleksionistëve, siç ka ndodhur në këtë rast.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.