Një iPad Pro me ekran Mini-LED do të lansohet në tremujorin e parë të vitit 2021

iPad Pro mini udhëhequr

Nuk ka nevojë të jetë Ming-Chi Kuo nga Jon Prosser për të parashikuar që MacBooks dhe iPad të ardhshëm do të montojnë ekranet me sistemin e ri të panelit Mini-LED. Justshtë thjesht çështje kohe.

Dhe duket se do të jetë relativisht e shkurtër për të parë modelet e para të iPad me ekrane të tilla teknologjike. Duket se LG do të fillojë prodhimin masiv të paneleve specifike për një iPad Pro të ri, i cili do të dalë në treg vitin e ardhshëm.

Agjencia Koreane e Lajmeve ETNews ka botuar sot një raport ku shpjegon se prodhuesi i panelit LG do të jetë i ngarkuar me prodhimin e komponentëve të ekraneve të reja Mini-LED që do të lëshohen në tremujori i parë i vitit 2021.

Artikulli thekson se prodhimi masiv i këtyre paneleve do të fillojë së shpejti, për t'u furnizuar me montuesit e Apple më vonë këtë vit. Disa muaj më vonë, këto iPad të ri me panele do të ishin tashmë në dispozicion për shitje Mini LED.

ekranet që përdorin një teknologji të tillë Mini-LED sigurojnë shumë nga të njëjtat përfitime si ekranet OLED, duke rritur më tej shkëlqimin, raportin më të mirë të kontrastit dhe efikasitetin më të madh të energjisë.

Shtë e vërtetë që në muajin Mars të këtij viti, iPad Pro Ai tashmë mori një azhurnim të pajisjeve, por ishte një rregullim relativisht i vogël, me karakteristika të reja duke përfshirë një çip A12Z Bionic i cili është në thelb një çip A12X me një bërthamë shtesë GPU të aktivizuar, një kamerë ultra të gjerë që lejon 0,5 zmadhim. Skanuesi LIDAR për të përmirësuar realitetin e shtuar dhe mikrofonët më të mirë të zërit.

Pas vënies në skenë të markës së re Air iPad, iPad Pro bërtet për një azhurnim të ri të procesorit A14 Bionic, dhe tashmë me një ekran Mini-Led, për të qenë në gjendje të justifikojë çmimin e tij kundrejt iPad Air të ri. Do ta shohim atëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.