Një raport tjetër siguron që iPhone 11 do të përfshijë ngarkuesin USB-C në kutinë

Mbushës USB-C

Një raport tjetër siguron që iPhone 11 do të përfshijë ngarkuesin USB-C në kuti. Ka vetëm tre javë derisa iPhone i ri të dalë në dritë dhe rrjedhjet e informacionit po ndodhin dita ditës.

E sotmja na tregon se më në fund iPhone-ët e rinj do të shpërndajë karikuesin 5W dhe ata do të sjellin një Apple USB-C me kabllon përkatëse në kuti.

Duket se Apple ka planifikuar fjalën e saj kryesore për 10 shtator, (ende pa konfirmim zyrtar), dhe pak nga pak po mësojmë më shumë detaje se çfarë Tim Cook dhe njerëzit e tij do të na tregojnë në ngjarjen e thënë.

Hoy, Laborator ngarkuesish ka pretenduar në një cicërimë se iPhone 11 më në fund do të lërë ngarkuesin 5W prapa dhe do të sjellë një karikues Apple USB-C dhe një kabllo rrufe në USB-C në kutinë e tij. Kjo na tregon se për herë të parë iPhone do të sjellë një karikues të shpejtë, megjithëse lidhësi celular është akoma rrufeja.

Charger Lab fitoi një medalje vitin e kaluar kur zbuloi interpretime të karikuesit të ri USB-C të Apple. Por ai ishte i zgjuar kur pretendoi se ky karikues ishte për iPhone XS dhe XR të ri 2018, dhe nuk ishte ashtu. Ky karikues i ri u përfshi më në fund në iPad Pro nga tetori i vitit të kaluar.

Tani ata kthehen në ngarkesë duke treguar këto të dhëna për të përfshirë ngarkuesin në telefonat e rinj. Jo vetëm që ata e thonë atë. Në Mars, makotakara ai gjithashtu raportoi të njëjtën gjë.

Ndryshime shumë të rëndësishme nuk priten në shasinë e jashtme të iPhone-ve të reja. Vetëm cilësi e re e pasme xhami mat, dhe e diskutueshme strehim katror që strehon tre kamerat dhe blicin. Pritet që me këto kamera të reja do të ketë një përmirësim të dukshëm në cilësinë e fotografisë, përveç shtimit të një lente zmadhimi ultra të gjerë dhe funksioneve të reja inteligjente siç është Smart Frame.

Aty ku do të ketë ndryshime të rëndësishme është brenda: një procesor i ri A13, një bateri më e madhe, një motor i ri Taptic, karikim dypalësh për airpods, etj..

Shpresojmë që të gjitha këto rrjedhje që shfaqen, në fund të fundit janë të vërteta. Më 10 shtator në shtatë pasdite, do të lëmë dyshime ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.