Një rast iPhone në formë arme mund të jetë shqetësues

këllëf-armë-iphone

Ky është lajmi tipik që zakonisht e fillojmë duke thënë "Në një qytet të tillë në Shtetet e Bashkuara ...", por këtë herë nuk ka qenë kështu, kësaj here ka luajtur në Evropë (ose jo, në varësi të mënyrës sesi ju shikojeni atë), aeroporti i Londrës Stansted ka qenë subjekt i një prej shënimeve kurioze të ditës. Një pasagjer në një fluturim në aeroportin më të ngarkuar të Londrës është arrestuar për bartjen e një kutie iPhone në formë arme. Arsyet pse pasagjeri është ndaluar janë të dukshme, kjo mbulesë shkaktoi një konfuzion dhe mund të shkaktojë një grindje në aeroport, veçanërisht tani kur siguria është në rritje për shkak të Kampionatit Evropian në Francë.

Shtë e qartë se kopertina është argëtuese, për të kaluar një kohë të mirë. Ajo që nuk është shumë e zgjuar është ta bësh atë në një aeroport, me pasojat që mund të sjellë kjo. Dhe kështu ka qenë, ky pasagjer është arrestuar për mbajtjen e një arme imitimi në publik, dhe me siguri ai ka kaluar disa orë të mira në stacionin policor të aeroportit për një marrëzi të tillë. Ne nuk jemi në momentet më të mira për të luajtur këtë lloj shakaje në një aeroport, dhe aq më tepër kur ligje të tilla si ato të Mbretërisë së Bashkuar tashmë parashikojnë këtë lloj situate.

Nuk është incidenti i parë që ndodh për diçka të ngjashme, vitin e kaluar, në Kanada, policia iu përgjigj me të shtëna më të qetë një përdoruesi tjetër inteligjent të këtij lloji të çështjeve. Ky aksesor është i lehtë për tu gjetur në Amazon, por ne kërkojmë që të jeni në përputhje me veprimet tuaja, dhe nëse e blini këtë produkt, mos jini aq të vetëdijshëm për t'i ekspozuar ato në publik, aq më pak në vende me xhelozi të mbrojtura si aeroportet. Ajo që është e qartë është se ky turist i ri nuk do ta harrojë mbulesën lehtë, as gjobën që ndoshta do të duhet të marrë për të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   MoreRigoriferInformativePlutem dijo

  Oysters, nuk e dija që Mbretëria e Bashkuar nuk ishte më pjesë e Evropës, me siguri më ka marrë malli për aktivizimin e Nenit 50 dhe më pas 2 vjet të jetës sime, që do të zgjasë procesi i daljes.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Përdorimi i kllapave dhe një qëllim i qartë ironik nuk lë hapësirë ​​për keqkuptime "me këtë rast ai ka luajtur në Evropë (ose jo, në varësi të mënyrës se si e shikoni)", përveç kësaj fraza i nënshtrohet dy interpretimeve me "ose jo, në varësi të mënyrës sesi e shikoni. "Jeni të lirë ta interpretoni sidoqoftë ju pëlqen, por ju lutemi mprehni detektorin tuaj të ironisë.

   Një përshëndetje «MoreRigorInformativoPorPavor» dhe faleminderit që na lexuat, sepse nuk është mungesa e ashpërsisë ajo që çon në keqkuptime në tekst, por më shumë humor.