Një rrjedhje zbulon se çfarë ka të re për watchOS 4.1 GM

Në këtë rast zhvilluesi Guilherme rambo ka qenë përsëri i ngarkuar me filtrimin në media të shënimeve dhe përmirësimeve që do të arrijnë në versionin watchOS 4.1 Master i Artë (GM). Me sa duket filtrimi shton një plus të rëndësisë pasi mund të shihni përmirësime të tjera të rëndësishme përveç rregullimeve tipike të defekteve në kod dhe zgjidhjes së problemeve të zbuluara në versionet e mëparshme.

Padyshim që disa nga këto lajme janë tashmë të disponueshëm në versionet aktuale beta, por këtë herë shënimet na tregojnë lajme që do të shtohen në watchOS 4.1, përmes aplikacioni i ri Gymkit, ardhja e emoji-t të ri, në riprodhimin e muzikës në transmetim nga iCloud, Apple Music ose përmes aplikacionit Apple Radio në Apple Watch Series 3.

Ata që nuk i dinë funksionet e aplikacionit Gymkit, ne mund ta përmbledhim në një mënyrë të shpejtë që do të na lejojë sinkronizoni orën Apple me makinat e palestrës. Në çdo rast, lista e përmirësimeve të shtuara në watchOS 4.1 GM është si më poshtë:

 • Luaj muzikë përmes Apple Music ose bibliotekës sonë iCloud dhe dëgjo radio drejtpërdrejt
 • Përdorni Siri si një motor kërkimi për të gjetur, zbuluar dhe luajtur këngët, listat e leximit ose albumet
 • Regjistrimi dhe sinkronizimi i orës përmes GymKit, me makineri palestre (këto duhet të jenë të pajtueshme)
 • Ato zgjidhin gabimin e lidhjes me rrjetet WiFi të raportuara në modelet Apple Watch Series 3 (GPS + celulare)
 • Rregullon një problem me njoftimet e Apple Watch Series 1 dhe rrahjet e zemrës
 • Rregullon disa ndërprerje aksidentesh kur merrni alarm rikujtues, alarme të dështuar dhe probleme të karikimit në Serinë 1
 • Zgjidh një çështje ku lindja e diellit dhe ndërlikimi i perëndimit të diellit ndonjëherë nuk do të shfaqeshin
 • Shtoni Mandarinin si gjuhën e paracaktuar të diktimit për Kinën

Të gjitha këto përmirësime do të lëshohen në watchOS versionin 4.1, tani është koha për të vazhduar të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.