Një Apple TV dhe një HomePod me një kamerë FaceTime

Kjo nuk është një nga pajisjet e reja që Apple planifikon të lançojë menjëherë, por sipas disa thashethemeve për një kohë të gjatë, kompania Cupertino do të punonte në këtë pajisje hibride ndërmjet një Apple TV dhe një HomePod me një aparat fotografik për të kryer telefonata në FaceTime. Tani i zoti Mark Gurman, del sërish në plan të parë duke treguar se kompania Cupertino është ende duke punuar në këtë pajisje.

Gurman u përgjigjet pyetjeve në lidhje me një HomePod të ri

Dhe kur Gurman u pyet në lidhje me opsionin që Apple po punon në një pajisje të quajtur HomePod, por me nuanca të Apple TV dhe me një kamerë FaceTime, ai nuk u mërzit duke iu përgjigjur kësaj. kjo ka qenë duke u zhvilluar në Apple për një kohë të gjatë:

Në pyetjen, a mendoni se ka ende opsione për të parë një HomePod të ri ose pajisje të ngjashme shtëpiake? Gurman u përgjigj: Unë absolutisht besoj se do të shohim një HomePod të ri, veçanërisht, një pajisje që kombinon një kamerë për thirrjet FaceTime, një HomePod dhe një Apple TV. Unë nuk mendoj se një HomePod më i madh po zhvillohet vetëm për muzikë, por ndoshta një mini i ri HomePod është në punë. Në çdo rast, pajisja e kombinuar mes të dyjave ka të ngjarë të jetë në duart e Apple për një kohë.

Mos harroni se modeli më i ri i ri HomePod mini doli në vitin 2020, HomePod më i madh u hoq nga katalogu i produkteve të Apple dhe deri më sot nuk kemi pasur asnjë model të ri. Për më tepër, Apple TV është ende një produkt me një treg mjaft të vogël, kështu që nuk është për t'u habitur që kompania Cupertino po shqyrton mundësinë e lançimit të një pajisjeje hibride, e cila shton më të mirën nga të dyja pajisjet dhe gjithashtu lejon përdoruesin të kryejë thirrje video. nëpërmjet FaceTime falë një kamere të integruar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.