Një video konfirmon që iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro montojnë të njëjtën bateri

Bateritë iPhone 12

Për ditë, njerëzit kanë folur nëse iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro ata kanë të njëjtën autonomi apo jo. Epo, një video ku tregohet çmontimi i dy terminaleve, tregon se ata montojnë të njëjtën bateri, me të njëjtin kapacitet.

Si të dy terminalet kanë të njëjtën bateri dhe të njëjtin procesor, mund të ndikojë diçka në dëm të ekranit të tij iPhone 12 Pro, me pak më shumë ndriçim sesa ai i iPhone 12. Pa dyshim, ai mund të ndikojë në diçka kur llogaritni autonominë e dy pajisjeve.

Të Premten e kaluar njësitë e para të iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro të ri filluan të dorëzoheshin, dhe padyshim, rrjetet u përmbytën shpejt me imazhet e para, zhbllokimet, dhe natyrisht, çmontimi i terminaleve të reja nga Apple. Edhe provat e rezistencës së syzeve të ekranit.

Një nga ato videos botuar nga Teardown na tregon çmontimin paralel të një iPhone 12 dhe një iPhone 12 Pro, ku vlerësohet se të dy pajisjet montojnë bateri me kapacitet identik: 2.815mAh.

Të dy pajisjet ato fillojnë nga një pllakë baze shumë e ngjashme në formë L, duke parë në iPhone 12 Pro një lidhës shtesë për skanerin LiDAR. Këto smartphone gjithashtu ndajnë të njëjtën bateri, e cila largon dyshimet se kishte bateri më të ulët të iPhone 12 Pro krahasuar me modelin më të lirë.

Kapacitetet zyrtare të baterisë të katër modeleve të reja të Apple janë si më poshtë:

 • iPhone 12mini - 2.227mAh
 • iPhone 12 - 2,815mAh
 • iPhone 12 Pro - 2,815mAh
 • iPhone 12 Pro Max - 3,687mAh

Ajo që është e sigurt është se kapacitetet e baterisë së katër iPhone-ve të paraqitura këtë muaj, janë disi inferiorë ndaj paraardhësve të tyre vitin e kaluar. Supozojmë se faji u shkon hapësirave të zëna nga skaneri LIDAR dhe modemët 5G, duke parandaluar akomodimin e baterive më të mëdha.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Breshëri dijo

  E njëjta bateri dhe asnjë karikues !! dergo topat hahahahaha