Nuk ju pëlqen telekomanda e Apple TV? Ju mund ta blini këtë zviceran më tradicional

Telekomanda zvicerane Apple TV

Gjatë gjithë historisë së saj, Apple gjithmonë është përpjekur t'u japë një dizajn futuristik dhe cilësor pajisjeve që, sipas Steve Jobs, thjesht funksionojnë. Epo, ata kanë dashur të përtërijnë me telekomandën Apple TV aq shumë, saqë e kanë kaluar kufirin.

Mbi tryezën në dhomën e ndenjes ku ndodhen të gjitha kontrollet, sigurisht që është befasuese për modelin e saj. Por posa ta merrni dhe ta përdorni, e shihni që nuk është aq e lehtë për t’u përdorur dhe kushton shumë që t’i përshtateni. Në masën që një kompani zvicerane e ofruesve të internetit bën telekomandën e saj për Apple TV.

Të gjithë e dimë që zviceranët janë shumë të tyre dhe në një farë mënyre shumë tradicionalë. Në shekullin XXI ku gjithnjë e më shumë orë inteligjente dhe rrathë dixhital mbizotërojnë në kyçet e popullsisë botërore, ata vazhdojnë të kapen për orët e dorës. Dhe me kontrollin e Apple TV nuk do të ishte më pak.

Kripë është një kompani zvicerane që ofron internet, telefoni dhe televizion (Movistari i Alpeve, le të shkojmë). Si dekodues dixhital i TV-së, u ofron klientëve të saj pajisjen Apple TV. Deri më tani, gjithçka normale. Ekzistojnë disa kompani të shërbimeve të TV TV që e bëjnë këtë, veçanërisht ato të vogla, duke ofruar kështu një "plus" për pajtimtarët e tyre. Kompanitë e mëdha (do ta përmend përsëri Movistar) preferojnë të prodhojnë dekoderat e tyre në Kinë, dhe fatkeqësisht të mos regjistrojnë atë "plus" të cilësisë për klientët e tyre.

Epo, kjo kompani alpine, me sa duket, nuk ishte e kënaqur me funksionalitetin e telekomandës Apple TV dhe, pa prerë flokët, ai ka dizajnuar telekomandën e tij me çelësa më tradicionalë, dhe ua shet abonentëve të tij, siç mund ta shihni në vijim Lidhje.

Duket se ky aksesor është dizenjuar në përputhje me Apple. Shtë një telekomandë e thjeshtë klasike si ato që jemi mësuar t’i shohim në çdo set televiziv. Soshtë kaq klasike sa nuk ka as Siri. Ndoshta sepse nuk ka gjithashtu asnjë shërbim Siri në asnjë pajisje Apple që funksionon në Zvicër. Unë thashë, ata janë shumë tuajat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ruben dijo

  Kripa nuk është "Movistar" i Alpeve, kjo kategori do të ishte për Swisscom, e cila është kompania e shkëlqyer e telefonit.
  Kripa është Portokalli i vjetër që operon në Spanjë. Një marrëveshje shumë e mirë, por asgjë si Sunrise ose Swisscom për sa i përket cilësisë.