Asnjë datë zyrtare në shitje për Apple Watch Series 7

Ky ishte një tjetër lajm apo thashetheme që ishte komentuar javë para prezantimit të Apple të martën e kaluar. Kompania Cupertino duket se ka pasur ndonjë problem me prodhimin e orëve inteligjente të gjeneratës së fundit dhe megjithëse është e vërtetë ato janë shfaqur para publikut, Ata nuk kanë një datë zyrtare të shitjes dhe nuk kanë një datë rezervimi.

Vetë Mark Gurman paralajmëroi ditët para ngjarjes që Apple mund të vonojë dërgesat e orëve ose madje të ofrojë një stok të ulët të tyre. Epo, parashikimet e Gurmanit u realizuan dhe tani Isshtë e pamundur të dimë se kur do të kemi në dispozicion këto seri të reja të Apple Watch Series.

Faqja e internetit e Apple shënon vjeshtën si fillimin e shitjeve

Në faqen e internetit të Apple mund të shihni se nuk ka një datë specifike për modelet e Serisë 7 dhe ata thonë se shitja do të fillojë në vjeshtë. Mund të ndodhë që para fundit të shtatorit ose në fund të kësaj të mund të rezervohen, por atëherë do të jetë e nevojshme të kontrolloni stokun e produktit që ata kanë. Nëse ata janë vonë në prodhim, është e mundur që nuk do të ketë shumë modele që dalin në shitje kur të fillojnë.

Tani për tani është koha për të pritur dhe ata që ishin të gatshëm të ndryshonin Apple Watch e tyre të vjetër do të duhet të kenë pak më shumë durim derisa modelet e reja të dalin në shitje. Mos harroni se ato do të jenë në dispozicion në pesë ngjyra dhe kaq çmimi i shitjes së tij mund të jetë i njëjtë me atë që kemi aktualisht për Serinë 6, nga 429 euro nëse i kushtojmë vëmendje çmimit të treguar në ngjarje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.