Olloclip lançon lentet e tij të famshme për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus

olloklip-iphone-7

Askush nuk dyshon se pa marrë parasysh sa teste ka, pa marrë parasysh sa rishikime, iPhone bën foto me cilësi të lartëDhe është se ndonjëherë mjafton vetëm të shohësh shpejtësinë me të cilën iPhone përpunon atë që "sheh" përmes kamerave të tij. Kamerat që vazhdojnë të tejkalojnë performancën, dhe ne vetëm duhet të shohim kamerat e reja në iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus.

A doni më shumë? Ka disa mundësi të tjera që do të lejojnë që kamera juaj iPhone 7 të jetë edhe më e shkathët, çfarë mendoni për vendosjen e një lente në kamera? Diçka që ka ekzistuar tashmë për mjaft kohë, në variante të shtrenjta dhe të lira, lente që do t'ju lejojnë të bëni fotografi makro me iPhone tuaj, të keni një lente telefoto ose të bëni fotografi me kënd të gjerë. Sot flasim për të famshmen Olloklip, Lente me cilësi më të lartë për iPhone tonë të sapoardhur për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus të ri. Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e këtyre lenteve të reja Olloclip për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus.

Dhe është se siç ka ndodhur në raste të mëparshme, në të cilat ata kanë marrë lentet përkatëse për pajisjet e tjera, kësaj radhe kemi edhe tre lente të ndryshme (ose grupe, më saktë), një për çdo moment, po, ato shiten veçmas si mirë. ki kujdes me dashurimin me të gjithë ...

 • Komplet lente makro: një grup lentesh për fotografinë makro. Një set sepse përbëhet nga tre lente: Macro 7x, Macro 14x dhe Macreo 21x, kështu që duke pasur këtë set Olloclip mund të bëni fotografi të objekteve shumë afër. Për më tepër, Olloclip shkon më tej duke thënë se duke kombinuar lenten Macro me lenten telefoto të iPhone 7 Plus ne do të arrijmë një zmadhim 100x ...
 • Seti i lenteve kryesore: ky do të ishte grupi më i gjithanshëm, do të kemi një thjerrëza fisheye e vlefshme për ndonjë nga pajisjet tona, përveç që ka një lente Makro 15x.
 • Set lente aktive: rekomandohet për të gjithë ata që kanë qëndruar në iPhone 7 dhe jo në iPhone 7 Plus. Me Setin e lenteve aktive do të keni mundësi të keni Zmadhim 2x në iPhone 7, kjo përveç që vjen me një lente me kënd të gjerë 155 gradë.

Sigurisht, siç e kemi përmendur tashmë, çmimet mund të jenë ato që do t'ju shtyjnë ... Ne po flasim për Kompleti i lenteve makro kushton 149 €, kompleti i lenteve kryesore 119 € dhe kompleti i lenteve aktive 99 €. Po, ka lente shumë më të lira në dyqane si Aliexpress ose Amazon, por është gjithashtu e vërtetë që asnjë nuk është i cilësisë së Olloclip, kështu që ju e dini, nëse ju pëlqen fotografia, mos hezitoni ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alberto dijo

  «[…] Vlerësime, iPhone bën fotografi me cilësi të lartë, […]»

  iPhone? Vërtet? Kështu e përdorni shumësin?

  Na vjen keq, kjo më nxori plotësisht nga leximi, unë duhej ta komentoja atë.