7 shtator orët kryesore

ngjarja-7-shtator

Pas gati një muaji zërash për datën e supozuar të prezantimit të iPhone 7 të ri, kompania me qendër në Cupertino konfirmoi dje ditën, kohën dhe vendin ku do të mbahet fjala kryesore. Apple ka zgjedhur edhe një herë Auditorin Bill Graham në San Francisko. Ngjarja do të fillojë në orën 10 të mëngjesit me kohën lokale. Nga iPhone i Actualidad ne do të mbajmë përsëri një ngjarje të veçantë në të cilën do t'ju informojmë drejtpërdrejt për të gjitha lajmet që paraqiten në këtë fjalim kryesor, një konferencë kryesore që do të na tregojë përveç modeleve të reja të iPhone, gjenerata e dytë e Apple Watch, sipas asaj që ata tregojnë. shumë thashetheme. 

Ajo që ndoshta nuk do të shohim, siç raportohet nga Marc Gurman, është rinovimi i shumëpritur i Mac, veçanërisht MacBook Pro, një model që arrin shumë gjatë pa u azhurnuar Dhe kjo po bën që shitjet e Mac të kenë rënë këto dy tremujorët e fundit. Nëse doni të ndiqni fjalën kryesore në 7 shtator, atëherë ne ju lëmë kohët e fillimit në vendet spanjolle:

Times kryesor për 7 shtator

 • Spanjë: 19:00
 • Ishujt Kanarie: 18:00
 • Argjentina: 14:00
 • Kili: 14:00
 • Venezuelë: 12:30
 • Meksikë: 12:00
 • Kolumbia 12:00
 • Ekuador 12:00
 • Peru: 12:00

Si të ndiqni fjalën kryesore drejtpërdrejt

Nëse dëshironi ta ndiqni ngjarjen më 7 shtator drejtpërdrejt, mund ta bëni përmes:

 • iPad, iPhone, iPod touch përmes shfletuesit Safari dhe me një version të barabartë ose më të lartë se iOS 7.0.
 • Ju gjithashtu mund ta gjurmoni pa probleme në një Mac me Safari 6.0.5 ose më vonë dhe që menaxhohet nga OS X 10.8.5 ose më i ri.
 • me s Apple TVBrezi i 6.2-të ose i XNUMX-të i menaxhuar nga versioni XNUMX ose më i lartë dhe me Apple TV.
 • Përveç kësaj ju gjithashtu mund ta ndiqni atë përmes Windows 10 me shfletuesin Microsoft Edge.
 • Nëse nuk plotësoni ndonjë nga këto kërkesa, mund ta ndiqni atë edhe në terminalin tuaj android ose ndonjë version i Windows ose Linux përmes aplikacionit VLC dhe lidhjes që do të publikojmë kur afrohet data e transmetimit.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   I krishterë dijo

  Në Kili do të ishte në 14:00 pasdite, është 4 orë larg nga San Francisco.

  1.    Ignacio Sala dijo

   Modifikuar. Faleminderit për shënimin.

 2.   Peto dijo

  FALEMINDERIT T THE MIR PFR INFO, A E DINI NGA KU MUND T B LIBRI IPHONE 7? DHE SI B DHET? FALEMINDERIT

  1.    Pablo Aparicio dijo

   Përshëndetje, PETO. Ende nuk dihet. Ata do ta shpallin atë të mërkurën e ardhshme.

   Një përshëndetje.

   1.    Peto dijo

    Faleminderit pablo!

 3.   BossNet dijo

  Përshëndetje, akoma nuk keni lidhje për të parë fjalën kryesore? Faleminderit