Përditësimet! iOS 15.5, watchOS 8.6, macOS 12.4 dhe tvOS 15.5 gati për shkarkim

Pas javësh pritjeje me versionet Beta të iOS 15.5, Përditësimi i ri (dhe ndoshta i fundit) i madh i iOS 15 tani është i disponueshëm për shkarkim në të gjitha pajisjet tona.

Tani mund të shkarkojmë iOS 15.5 në iPhone dhe iPadOS 15.5 në iPad-ët tanë. Ky version i ri nuk kishte shfaqur ndonjë veçori të re interesante në versionet beta që ne kemi testuar gjatë javëve të fundit, por versioni përfundimtar sjell një veçori të re interesante për ata prej nesh që përdorin aplikacionin vendas të Podcasts të iPhone. Nëse jeni një nga ata që e përdorni, mund të keni vënë re herë pas here se si pavarësisht konfigurimit të shkarkimeve të episodit në mënyrë që të ruhen vetëm të fundit dhe të fshihen ato të luajtura, ruajtja e iPhone tuaj mbushet gjithnjë e më shumë. Ky version i ri 15.5 duket se e zgjidh këtë problem me një opsion të ri që ju lejon të mbani vetëm pesë podkastet e fundit të secilit programPërderisa janë episodike. Nëse është një podcast "serial", të gjithë do të mbahen.

Për më tepër, ne kemi edhe përmirësime në Apple Cash në ato rajone ku është i disponueshëm ky sistem pagesash Apple, i cili ende nuk ka mbërritur në Spanjë pavarësisht thashethemeve që e kanë siguruar prej kohësh. Ne kemi përditësime të watchOS në versionin 8.6 dhe kjo sjell një veçori të re që Lexuesit tanë në Meksikë do ta pëlqejnë atë: Apple Watch ECG më në fund do të jetë i disponueshëm në atë vend sapo të përditësoni Apple Watch (Seria 4 e tutje) në këtë version të ri. Në rastin e përditësimit në macOS 12.4, ajo që kemi janë përmirësimet e pritshme në kamerën e Studio Display, të cilën do ta shohim nëse vërtet ofron cilësinë e premtuar dhe kemi gjithashtu përditësime për Apple TV dhe HomePod por me pak përmirësim.transhendent dhe praktikisht i padukshëm për përdoruesin. Ndoshta do të jetë grupi i fundit i përditësimeve kryesore përpara WWDC 2022, ku do të shohim iOS 16.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.