Përfitoni sa më shumë nga fotot tuaja me modalitetin Portret

Modaliteti i portretit

Një nga mënyrat më të mira të fotografisë që ne aktualisht kemi në iPhone është modaliteti PortretMe Kjo mënyrë ofron mundësinë e mjegullimit të sfondit në fotografi, të shpjeguar me goditje të gjera. Sesioni i ri Today At Apple i postuar në kanalin e kompanisë në YouTube ofron disa truke se si mund të përfitojmë sa më shumë nga kjo mënyrë fotografie, me disa truke për të rritur cilësinë e të njëjtës dhe për të përmirësuar redaktimin e fotografive të marra.

Fotografi i Nju Jorkut Mark Clennon dhe Jahmyra e Today at Apple, na tregoni disa truke të thjeshta dhe praktike për t'i bërë këto lloj kapjesh duke shfrytëzuar sa më shumë kamerën tonë dhe vetë pajisjen me redaktimin e mëvonshëm. Kjo është videoja që gjejmë në kanalin e firmës:

Siç shpjegohet mirë në video, nuk është e nevojshme të jesh një fotograf profesionist për të marrë rezultate të shkëlqyera me këtë aparat fotografik dhe modalitetin e portretit në iPhone. Gjithashtu, nëse mësojmë disa nga këto truke, fotot tona do të jenë vërtet spektakolare. Në vetëm më pak se gjashtë minuta që zgjat kjo video, ne do të mësojmë shumë për të Modaliteti i portretit që u shtua në iPhone nga iPhone 7. Këto janë modelet e iPhone të pajtueshme me këtë mënyrë: iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone SE (gjenerata e dytë), iPhone 2, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XR, iPhone XS , iPhone XS Max, iPhone X, iPhone 11 Plus dhe iPhone 8 Plus.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Alvaro dijo

    Në video ai nuk bën një fotografi me modalitetin e portretit, apo jo?