Apple zvogëlon numrin e iPhone dhe iPad që mbështesin audion hapësinore të Apple Music

Apple ka azhurnuar faqen e mbështetjes që tregon se pajisjet që mbështesin rishikimin hapësinor të audios në Apple Music dhe duket se ai ka ndryshuar planet e tij ose informacioni që postoi në atë kohë nuk ishte i saktë, diçka që nuk do ta dimë kurrë.

Fillimisht, kjo faqe mbështetje pretendonte se pajisjet e vjetra pëlqejnë iPhone XR dhe iPad Air 3 ishin të pajtueshëm me audio hapësinore të Apple Music, por fatkeqësisht pas azhurnimit të kësaj faqe mbështetjeje, duket se nuk është kështu.

Versioni i parë i faqes hapësinore të mbështetjes audio Apple Music mund të gjejmë pajisjet e mëposhtme:

Altoparlantët e integruar të a iPhone XR ose më vonë (përveç iPhone SE), 12,9 inç iPad Pro (gjenerata e tretë ose më vonë), 11 inç iPad Pro, iPad (brezi i gjashtë ose më vonë), Air iPad (gjenerata e tretë ose më vonë) ose mini iPad (brezi i pestë).

Pas azhurnimit të faqes së mbështetjes, numri i pajisjeve është zvogëluar duke qëndruar jashtë iPhone XR dhe iPad Air i gjeneratës së 3-të ndër të tjera.

Altoparlantët e integruar në një iPhone XS ose më vonë (përveç iPhone SE), 12,9 inç iPad Pro (Gjenerata e tretë ose më vonë), 11 inç iPad Pro o Air iPad (Gjenerata e parë).

Pas këtij azhurnimi, pajisjet që kanë qenë jashtë mbështetjes për audion hapësinore Apple Music janë:

 • iPhone XR
 • iPad mini 5
 • 6 iPad
 • 7 iPad
 • 8 iPad
 • Brezi i 3-të iPad Air

Fillimisht, e njëjta faqe e mbështetjes theksoi se iPhone 7 gjithashtu mbështeste audion hapësinore, edhe pse pak kohë pasi u modifikua për të përfshirë iPhone XR ose më vonë si një pengesë për hyrjen.

Tani për tani, faqja në internet e Apple Music nuk e tregon këtë ndryshim, por është çështje ditësh para se Apple të azhurnojë web-in me këto ndryshime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.