Pajisjet Apple në "të gjithë ekranin" e japin formën nga CURVED / laboratorët

Dhe ne nuk kemi një model të ri në tryezë që tashmë po shohim detaje ose interpretues të mëposhtëm. Dje e diskutuam atë në #podcastApple dhe është ajo nuk ka frenim për modelet e mëposhtme të mollëve edhe pse këto të fundit nuk janë as në treg.

Në këtë rast bëhet fjalë interpretues që janë zakonisht të zakonshëm nga lakuar / laboratorë dhe kjo na tregon se çfarë mund të jetë një iPad me ekranin e modelit të ri iPhone X, Apple Watch ose një Mac me këtë «të gjithë ekranin». Padyshim që imazhet nuk janë tretur dhe padyshim që është vetë Apple ai që tha se rruga përpara në modelet e mëposhtme të iPhone do të ishte iPhone X, por ne nuk besojmë se e njëjta gjë ndodh me Mac ose iPad.

Këtu largohemi një seri imazhesh në galeri që ata kanë botuar në faqe Laboratorë të lakuar dhe që shumica prej jush me siguri do t’i pëlqeni. Në rastin e Apple Watch, mund të themi se është "pothuajse" i njëjti model i ekranit që kemi sot:

Një detaj tjetër që këto ekrane nuk mund të arrijnë së shpejti në pajisjet e reja të Apple është për shkak të çështjeve të prodhimit dhe prodhimit. Të gjithë e kemi të qartë se ekrani i iPhone X është një nga problemet e Apple për të mos rritur prodhimin në maksimum gjatë këtyre muajve para fillimit të tij, kështu që përpjekja për të shtuar këto ekrane në iPad mund të jetë disi e komplikuar. Në rastin e Mac ose iMac që mund të shohim në këto imazhe në formë render, do të ishte diçka më e vlefshme dhe as nuk e përjashtojmë që në të ardhmen e afërt madhësia e ekranit të këtyre ekipeve përfundon duke eleminuar pothuajse plotësisht kornizat të ekranit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Dolan dijo

    Në vendin tim sot 27 12:22 PM Unë nuk mund të hyj në dyqanin e mollëve. Thotë: ne kemi diçka të veçantë të përgatitur për ju. Ne po presim me padurim t'ju tregojmë. Kthehuni së shpejti për ta zbuluar. Në pamundësi të rezervimit të iPhone X.