Cilat pajisje shoqërohen me Apple ID tim?

iPhone 6s me probleme të zërit

Kur krijojmë një llogari për herë të parë në Apple, duhet të kemi parasysh që email-i që do të përdorim do të jetë qendra e tërë universit tonë Apple. Falë kësaj ID-je ne mund të menaxhojmë çdo incident me pajisjen tonë, si dhe, natyrisht, duke bllokuar hyrjen në të në rast se ajo vidhet.

Kur kemi përdorur pajisje Apple për disa vjet, dhe nëse i kemi akoma, Apple do të mbajë të gjitha pajisjet e lidhura me llogarinë tonë. Nëse ky është rasti ynë, përmes faqes së Mbështetjes Teknike të Apple ne mund të aksesojmë të gjithë informacionin që lidhet me to, në këtë mënyrë ne shmangim detyrimin e ruajtjes së letrave dhe faturave për t'u konsultuar në rast të incidentit me terminalin tonë.

profili im i ndihmës-teknike

brenda Profili im i mbështetjes, ne mund të menaxhojmë të gjitha pajisjet e shoqëruara me Apple ID-në tonë, qofshin iPhone, Mac, iPad, Apple Watch, iPod… Por ne gjithashtu mund të kërkojmë mbështetje teknike nga Apple përveç azhurnimit të informacionit tonë të kontaktit. Në këtë seksion mund të shtojmë edhe më shumë produkte nëse i kemi blerë së fundmi ose nëse nuk shfaqen në listë. Për t'i regjistruar ato, duhet vetëm të shtojmë numrin rendor të pajisjes dhe më pas faqja në internet do të na ofrojë të gjitha informacionet në lidhje me të.

Pasi të shfaqet lista e pajisjeve të lidhura me llogarinë tonë, mund të klikojmë në secilën prej tyre shihni datën kur është aktivizuar, periudhën e garancisë, mbulimin e garancisë dhe kushtet e mbështetjes teknike që ne mund të përdorim në atë kohë. Ne gjithashtu mund të shtojmë një pseudonim në secilën nga pajisjet, shumë e dobishme për shembull nëse kemi disa fëmijë dhe secila përdor një iPad të ndryshëm. Nëse heqim qafe ndonjë prej tyre, ne gjithashtu kemi mundësinë t'i fshijmë ato në mënyrë që të mos krijojmë konfuzion në të ardhmen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.