Samsung Galaxy Fold do të mbërrijë në Spanjë në tetor për 2.000 euro

Samsung Galaxy Fold

Që kur Samsung prezantoi zyrtarisht Samsung Galaxy Fold, smartphone i parë i palosshëm i kompanisë koreane, shumë prej tyre kanë qenë probleme me të cilat ju është dashur të përballeni të jetë në gjendje të nxjerrë këtë model në treg. Javë para parashikimit fillestar të lansimit për këtë model, media të ndryshme patën mundësinë ta provonin atë.

Shumica e tyre, ai mund të shihte se si pasi hoqi atë që dukej si film mbrojtës nga ekrani, ajo ndaloi së funksionuari, një problem që kompania nuk e kishte parashikuar. Samsung vonoi lansimin zyrtar të këtij modeli pa datë, të paktën deri para disa ditësh. Meqenëse Samsung ka konfirmuar zyrtarisht se kur ky model do të fillojë të dalë në treg.

Galaxy Fold

Më 18 shtator, Samsung do të nisë këtë model në Francë, Gjermani dhe Mbretërinë e Bashkuar, megjithatë, nuk do të jetë deri në mes të tetorit kur ky model do të mbërrijë në Spanjë. Në Shtetet e Bashkuara do të jetë në dispozicion në fund të këtij muaji, ndërsa në Korenë e Jugut, do të dalë në treg nesër. Lidhur me fillimin në Amerikën Latine, kompania nuk ka folur ende.

Gjatë gjithë kësaj lloj vonese, Samsung jo vetëm që ka zgjidhur problemin e asaj që dukej si një film mbrojtës në ekran (ai film tani shtrihet brenda kornizës në mënyrë që të mos mund të tundohesh hedhin prej tij), por gjithashtu ka shtuar përforcime të ndryshme për të përmirësuar mbrojtjen e pajisjes dhe për të parandaluar futjen e papastërtisë nën ekran. Kompania ka marrë parasysh problemet që paraqiti kjo pajisje kur ia dha mediave të ndryshme para se të nisej.

Samsung njoftoi gjatë prezantimit të Galaxy Fold se çmimi i tij do të arrinte $ 1.999 por për momentin nuk e dinim se cili do të ishte çmimi përfundimtar në Evropë, të paktën deri më tani. 2.000 euro do të jetë çmimi përfundimtar që Samsung Galaxy Fold do të ketë në Evropë, një model që menaxhohet nga 12 GB RAM dhe ka 512 GB hapësirë ​​ruajtëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.