Outlook do të mbështesë funksionin Split View, shtoni modalitetin "mos shqetëso" dhe dosjet inteligjente

Pikëpamje

iPaOS është versioni i vetë sistemit celular të Apple që iPad i duhej për një kohë të gjatë, posaçërisht që kur lançoi modelin e parë iPad Pro përsëri në 2015. Sidoqoftë, nuk ishte deri në 2019 kur Apple ka konsideruar se ishte koha dhe se iPad mund të konsiderohet me të vërtetë zëvendësimi ideal për një kompjuter portativ.

Apple shtoi funksionin Split View disa vjet më parë, një funksion që na lejon hapni dy aplikacione të ndryshme së bashku në ekranin e iPad. Me iPadOS zgjerohen mundësitë e funksionit Split View pasi na lejon të hapim të njëjtin aplikacion dy herë në të njëjtin ekran.

Split View Outlook

Outlook aktualisht mbështet funksionin Split View që ju lejon të hapni dy aplikacione në të njëjtën ekran, megjithatë akoma nuk na lejon të hapim të njëjtin aplikacion dy herë, një funksion që do të vijë së shpejti sipas djemve në Microsoft. Në këtë mënyrë, ne do të jemi në gjendje të përdorim emailin dhe kalendarin tonë Outlook pa pasur nevojë të kalojmë midis opsioneve të ofruara nga aplikacioni

Outlook Mos shqetëso

Një tjetër tipar interesant që do të shtohet së shpejti gjendet në funksionin Mos shqetëso, një funksion që do të na lejojë heshtni përkohësisht njoftimet për një llogari emaili. Ky funksion është ideal nëse duam ta harrojmë plotësisht punën për orë të tëra.

L Dosjet inteligjente do të jetë një tjetër nga risitë që do të vijnë së shpejti për klientin e postës Outlook për iOS. Ky funksion do të jetë në gjendje të mësojë se si ne i organizojmë email-et tona dhe automatikisht sugjeron që t'i transferojmë ato në një dosje specifike.

Sot Outlook është një nga klientët më të mirë të postës elektronike që mund ta gjejmë në iOS, duke tejkaluar edhe Spark, i cili ishte bërë një referencë brenda ekosistemit celular të Apple. Nëse jeni lodhur nga problemet e vazhdueshme që tregon Spark, si në funksionim ashtu edhe në performancë, ju ftoj ta provoni. në Outlook.

Microsoft Outlook (Lidhja e AppStore)
Microsoft Outlookfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.