Performanca e shikimit. Apple konfirmon ngjarjen e 8 Marsit.

Konfirmuar: më 8 mars do të ketë një event të Apple, dhe siç është quajtur, procesorët e rinj do të kenë një rol të rëndësishëm: Performanca e shikimit.

Është zyrtare. Siç njoftuan thashethemet, më 8 mars do të kemi një event për prezantimin e produkteve të reja në Apple. Do të jetë në orën 10:00 PST, e cila do të jetë e barabartë me orën 19:00 sipas kohës spanjolle. Ngjarja do të jetë online, ngjarjet masive të prezantimit ende nuk janë rikuperuar dhe me siguri do të mund të shohimRinovimi i iPhone SE, me një model të ri me lidhje 5G, si dhe modelet e reja iPad Air të cilat pritet të përfshijnë edhe modele me lidhje 5G. Por më të priturit janë Mac-ët e rinj me procesorë Apple Silicon që mund të shohim, duke përfshirë një MacBook Pro bazë që mund të debutojë me procesorin M2, dhe Mac mini-të e rinj me procesorë M1 Pro dhe M1 Max.

Por nuk do të kemi vetëm të reja sa i përket harduerit, sepse ne gjithashtu shpresojmë që kjo ngjarje të shpallë përditësimin e ri për iOS 15.4, që për momentin e kemi në fazën Beta, konkretisht Betën e pestë, dhe që pritej të dilte në të njëjtin event por tashmë gjithçka duket se tregon se do të duhet të presim të paktën një javë pasi ende nuk e kemi Versioni Golden Master (beta i fundit) i disponueshëm.

Për momentin nuk kemi më shumë detaje rreth ngjarjes, por normale do të ishte kjo ne mund ta shihnim atë në transmetim nga faqja e internetit e Apple dhe nga kanali i saj në YouTube. Sapo të kemi konfirmimin zyrtar se ky është rasti, do t'ju informojmë menjëherë. E sigurt është se pas eventit do të kemi podcast-in tonë live në të cilin do të analizojmë gjithçka të shpallur për t'u siguruar që nuk keni humbur asgjë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.