Personalizoni iPhone tuaj me tema dhe paketa ikonash [VIDEO]

"Bumi" i personalizimit të iPhone me ardhjen e iOS 14 duket se është shpërndarë pak, megjithatë, asnjë nga metodat e lansuara më parë nuk i bindi anëtarët e iPhone News. Kjo është arsyeja pse ne nuk kemi pushuar derisa të kemi gjetur metoda përfundimtare për të personalizuar iPhone tuaj.

Me këtë udhëzues ju tregojmë se si të instaloni paketat dhe temat e ikonave për ta personalizuar plotësisht iPhone tuaj, për ta bërë atë unik. Kjo është mënyra më origjinale dhe e veçantë në mënyrë që iPhone juaj të mos jetë i njëjtë me atë të të tjerëve, ju nuk mund ta imagjinoni deri në çfarë mase.

Për të personalizuar plotësisht iPhone-in tuaj, gjëja e parë që duhet të bëni është të shkarkoni aplikacionin «Moloko», një aplikacion i lehtë dhe plotësisht falas që mund ta blini në App Store iOS në K AppT iOS LIDHJE. Pasi ta kemi shkarkuar dhe instaluar, vjen gjëja e lehtë:

 1. Hapni aplikacionin Moloko dhe shfletoni temat e ikonave që ju pëlqejnë më shumë. Shtypni butonin "Merr" për të hapur skedën për atë temë.
 2. Do të na tregojë paketën e ikonave të aplikacioneve vendase dhe aplikacioneve të palëve të treta. Së pari zgjidhni aplikacionet vendase dhe shtypni "Shkarkoni".
 3. Safari do të hapet dhe do të na informojë se do të shkarkojmë një "Profil". Klikoni në butonin "Lejo" dhe vazhdoni të shkarkoni.
 4. Ne dalim nga Safari dhe shkojmë te aplikacioni "Settings". Në krye do të tregojë se kemi shkarkuar një profil, kështu që ne hyjmë dhe klikojmë mbi Install
 5. Ne e përsërisim veprimin me ikonën e aplikacioneve të palëve të treta

Tani do të shohim se si do të shfaqen ikonat direkt në menunë startuese të iPhone-it tonë. Ata që korrespondojnë me aplikacionet që ne nuk kemi të instaluar nuk do të funksionojnë, kështu që ne mund t'i eliminojmë ato Në një mënyrë të thjeshtë. Ikonat që korrespondojnë me aplikacionet e instaluara do t'i hapin ato shpejt. Nuk mund të jetë më e lehtë dhe iPhone juaj plotësisht i personalizuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Soledad dijo

  Dhe si ta eliminoj nëse nuk e dua më shumë? Sepse Aplikacioni largohet, por aplikacionet qëndrojnë në celular

  1.    Jezu dijo

   Fshi profilin dhe gjithçka hiqet.
   Cilësimet / gjeneralët / profilet

 2.   LG dijo

  Të lejohet një profil? Dhe falas? Jo shaka ...

 3.   Salva dijo

  nuk i ndryshon, i kopjon dhe në ekran keni 93889237382298374 ikona ...