TheFork fillon një shtrirje për Apple Maps

pirun

ElTenedor është një startup spanjoll, nga krijuesit e saj erdhi kjo kërkesë, një mënyrë fantastike për të rezervuar një tryezë në shumicën e restoranteve në qytetet e mëdha. Pak nga pak u rrit në më shumë se 30.000 restorante që sot përfaqësohen midis Evropës dhe jugut të kontinentit Amerikan. Sidoqoftë, nuk ishte kurrë më e lehtë të rezervonim një tryezë siç është tani, ne u zotuam ta themi këtë sepse ElTenedor është integruar me Apple Maps duke lëshuar një shtesë për sistemin e navigimit të kompanisë Cupertino. Në këtë mënyrë, ne mund të rezervojmë një tryezë direkt përmes navigimit, me disa trokitje të lehtë të lehtë.

Shërbimi ka filluar në Spanjë, në qytete si Barcelona, ​​Madridi, Valencia, Bilbao, Sevilja, Zaragoza, San Sebastián, Alicante dhe Granada. Sidoqoftë, jo vetëm në territorin kombëtar, Franca, Belgjika, Zvicra, Italia, Hollanda, Danimarka, Suedia, Turqia, Portugalia dhe Brazili janë vendet e tjera që kanë marrë këtë shtesë për Apple Maps që do të kënaqë përdoruesit. Do të funksionojë automatikisht kur të klikojmë në një nga restorantet që shfaqet në Maps, nëse është në listën e institucioneve bashkangjitur me ElTenedor Claro. Këto lloj iniciativash janë ato që i kanë dhënë ElTenedor të bëhet aplikacioni kryesor i rezervimit të restorantits në Spanjë dhe një pjesë të Evropës.

Apple po hap sistemin e saj si kurrë më parë, nëse tashmë na ka befasuar një vit e gjysmë më parë me shtesat iOS 8 për Safari, si dhe bllokuesit e përmbajtjes së papërshtatshme, tensionet e Hartave janë vetëm një nga risitë që pushtojnë në mënyrë të pashmangshme zhvilluesit. Ato kohëra në të cilat përdoruesit mbajtën ankesa për sistemin e mbyllur operativ kanë filluar të lihen pas, që nga ardhja e Tim Cook, kompania ka marrë një kthesë totale në këtë drejtim.

Në ndërkohë, duhet ta pranojmë këtë Apple Maps është akoma vite drite nga Google Maps, Sistemi i navigimit i Google vazhdon të ketë më shumë përmbajtje dhe informacione përkatëse. Sidoqoftë, lufta e Apple për të përmirësuar vazhdimisht Apple Maps është e mirëseardhur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.