Pixelmator i disponueshëm në App Store me një zbritje të konsiderueshme

Pixelmator-iOS

Sa herë që vjen e Premtja e Zezë, shumë janë zhvilluesit që duan të bashkohen në parti dhe të ulin çmimin e aplikacioneve të tyre përkohësisht, në mënyrë që përdoruesit të përfitojnë nga zbritja, veçanërisht ata që kanë qenë gjithmonë më të rezervuar në lidhje me çmimin. Pixelmator është një nga më të mirët për të mos përmendur aplikacioni më i mirë që mund të gjejmë në iOS për të redaktuar imazhet tona nga pajisja jonë. Pixelmator përfiton nga të gjitha funksionet që Apple po përfshin në secilin version të ri të iOS. Falë numrit të madh të mjeteve në dispozicion, ne mund të përmirësojmë dhe prekim çdo imazh përveç pikturës, aplikimit të efekteve, krijimit të kompozimeve të përparuara ... kufiri është në imagjinatën tuaj.

Pixelmator ka një çmim të rregullt në App Store prej 4,99 euro, por për një kohë të kufizuar mund ta shkarkojmë për vetëm 1,99 euro, më pak se gjysma e çmimit të saj të zakonshëm. Nëse po prisnit një ulje të çmimit, tani është kur mund të përfitoni nga oferta dhe ta shkarkoni para se të mbarojë promovimi.

Karakteristikat e Pixelmator

 Mjetet krijuese

• Filloni me dhjetëra shabllone të dizajnuara bukur
• Pasuroni fotot me efekte dhe korniza ose krijoni kolazhe të mrekullueshëm
• Shtoni fjalë, fraza ose titra
• Bëni që teksti të duket bukur me tipare të përparuara tipografike
• Shtoni, krijoni, kombinoni dhe modifikoni forma lehtësisht
• Zbatoni pa mundim hijet, mbushjet dhe shtigjet

Mjete të fuqishme dhe gjithëpërfshirëse të pikturës

• Bëni pikturë me Pixelmator ashtu si do të bëni në një kanavacë
• Zgjidhni nga furçat e stilizuara dhe realiste në të gjitha format dhe madhësitë
• Përdorni madhësi të ndryshme të furçave dhe rregulloni errësirën e shtegut

Mjete profesionale për korrigjimin e ngjyrave

• Përmirësoni ndjeshëm imazhet me njolla vetëm me një trokitje e lehtë ose rrëshqitje
• Zgjidhni nga tetë korrigjime të ndryshme të ngjyrave të paravendosura
• Rregulloni nivelet, kthesat, shkëlqimin, kontrastin dhe shumë më tepër
• Eliminoni ngjyrat e ngjyrave dhe vendosni ekuilibrin e duhur të të bardhës
• Projektuar me një ndërfaqe miqësore, miqësore dhe intuitive

Mjetet e prekjes

• Korrigjon rrudhat dhe rregullon gërvishtjet
• Bëni që të metat të zhduken nga fotot tuaja, hiqni ose retusoni objektet në një përbërje
• Zbaton turbullira, mprehtësinë, dritën ose errësirën në zona të veçanta
• Shpëtojini syve të kuq vetëm me një klikim

Efektet realiste makine

• I ngarkuar me dhjetëra efekte spektakolare me të cilat mund të luani
• Jepni imazheve tuaja një pamje ndriçuese retro verbuese me rrjedhje të dritës
• Merrni kontroll të plotë mbi ngjyrat e figurës falë kontrolleve të ngjyrave dhe ngopjes
• Krijoni imazhe autentike dhe simpatike të ditëve të kaluara me efekt të cilësisë së mirë
• Sillni në jetë fotot tuaja me drita të gazuara bokeh
• Shndërroni imazhet në të zezë dhe të bardhë me një tonalitet perfekt
• Përdorni më shumë efekte të shkëlqyera për të marrë imazhe mahnitëse
• Kombinoni efekte të ndryshme për të arritur krijime unike artistike me pak përpjekje

Stilet e shtresave

• Përshtatni menjëherë pamjen e imazheve, teksteve dhe formave tuaja kur i krijoni ato
• Shtoni me lehtësi stile jo-shkatërruese të shtresave si hijet, skicat, ngjyrat, mbushjet gradiente etj
• Modifikoni stilin e shtresës sipas dëshirës derisa të merrni pamjen e dëshiruar

pajtueshmëri

• Hapni dhe ruani imazhet duke përdorur shumë formate të njohura, përfshirë PSD, JPEG, PNG, PDF
• Hapni dhe ruani imazhe me shtresa Photoshop
• Dërgoni imazhet tuaja direkt në aplikacionin Fotografitë
• Ruani dhe përdorni imazhet në iCloud Drive për t'i hapur ato me aplikacione të tjera

iCloud dhe ndarja

• Lejoni iCloud të ruajë automatikisht imazhet tuaja të redaktuara dhe të zhvendosë punën tuaj në të gjitha pajisjet tuaja pa probleme
• Mund të kaloni plotësisht në ruajtjen manuale të dokumenteve tuaja falë funksionit automatik të ruajtjes
• Dërgoni me email fotot tuaja direkt nga Pixelmator
• Postoni imazhet tuaja në rrjetet sociale, të tilla si Flickr, Twitter dhe Facebook

Pixelmator është i pajtueshëm me iPhone, iPad dhe iPod touch, por me të vërtetë atje ku mund të merrni të gjithë performancën në iPad. Pixelmator kërkon iOS 9.1 ose më vonë dhe është në dispozicion tërësisht në Spanjisht.

Pixelmator (Lidhja e AppStore)
Pixelmator4,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.