Eve për Homekit përfshin një shkurtore për të kontrolluar kohën dhe për të ndërprerë lotimin

Automatizimi në shtëpi ka ardhur për të qëndruar. Megjithëse isha i frikësuar disa vjet më parë, tani është e mundur të blini produkte të kontraktuar me pajisjet tona për një çmim të volitshëm. Kjo bën të mundur që të shndërroni më shumë shtëpi në vende më të mençura që ndihmojnë për të bërë një jetë me më pak shqetësime, në një farë mënyre dhe në varësi të llojit dhe numrit të pajisjeve që keni. Një nga kompanitë që shesin këtë lloj produkti është prag dhe falë aplikacionit të saj Eve për Homekit Ne mund të kontrollojmë të gjitha parametrat e produkteve tuaja. Versioni i ri 4.4 përfshin lajme të tilla interesante si shkurtore që kontrollon kohën dhe anulon lotimin e Eve Aqua paraprakisht.

Kontrolloni kohën dhe anuloni lotimin e Eve Aqua tuaj me shkurtoren e re

Eve punon me të gjithë pajisjet e përputhshme HomeKit. Gjeni statusin e shtëpisë tuaj me një shikim të shpejtë. Personalizoni mjedisin tuaj deri në detajet më të vogla. Aktivizoni skenat në çast. Dhe krijoni lehtësisht automatizime duke përdorur kohëmatës dhe rregulla. Me Evën, ju kontrolloni shtëpinë tuaj të lidhur. Dhe ju keni ndihmë në çdo hap.

El Aqua e Eve Isshtë një produkt që ju lejon të kontrolloni ujitjen e ambienteve të jashtme duke përdorur celularin tuaj. Aplikimi është i aftë të rregullojë furnizimin me ujë përmes orareve të para-programuara. Përdor bateri dhe teknologji Bluetooth me konsum të ulët, të cilat ofrojnë një autonomi prej gati dy muajsh. Sidoqoftë, funksionalitetet që ju lejojnë të konfiguroni përdorimin e saj në aplikacionin Eve janë disi të pakta.

Përfshirë me versionin 4.4 të Eve për HomeKit është një shkurtore për të kontrolluar motin. Në këtë mënyrë, Eve Aqua do të përcaktojë nëse është e nevojshme të aktivizoni ujitje apo jo. Nëse nisim shkurtoren në mëngjes, do të jemi në gjendje të ndalojmë ujitje vetëm atë ditë (në rast se është e nevojshme sepse do të bjerë shi). Sidoqoftë, nëse e lëshojmë pasdite, kohëzgjatja e çaktivizimit të ujitjes zgjat dy ditë. Për të nisur këtë shkurtore ju thjesht duhet t'i tregoni Siri ose ta lini në një vend të hyrjes së shpejtë në shiritin e miniaplikacioneve.

Një opsion interesant është përfshirë gjithashtu për mbajtësit e disa Eve Flare. Nëse kemi konfiguruar një ngjyrë për llambat tona, mund ta kopjojmë dhe t'i zbatojmë automatikisht në Eve Flares të tjera pa qenë e nevojshme t'i rikonfigurojmë. Përveç kësaj, ne mundemi ruani ngjyrat te preferuarat për t’i modifikuar sa më shpejt që të jetë e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.