Protagonisti i çipit A11 në thashethemet për AirPower

Ne vazhdojmë të shohim thashetheme të reja në lidhje me punën e mundshme që Apple po bën me bazën e tarifimit tashmë të njohur Fuqia ajrore. Edhe një herë, protagonist i thashethemeve dhe rrjedhjeve në rrjetin social Twitter është kjo bazë e ngarkesës demonike që në një moment në 2017 Apple prezantoi në një fjalim kryesor zyrtar dhe që disa kohë më vonë ajo u eleminua plotësisht pa u komercializuar as.

Dhe është se kur flasim për AirPower mund të flasim vetëm për një baza e karikimit që shumë përdorues dëshironin të shihnin në dyqanet e Apple, që me siguri pak prej tyre kishin blerë për një "çmim të lartë" të supozuar dhe që më në fund nuk i pamë.

Kohët e fundit Jon prozator po nxjerr lajme dhe thashetheme të Apple në llogarinë e tij në Twitter dhe shumë media i referohen këtij përdoruesi pasi ai ishte i saktë në thashethemet e tij për fillimin e iPad Pro. Në çdo rast këtë herë Prosser thotë se mbërritja e çipit A11 në brendësia e bazës së karikimit të AirPower mund të zgjidhë problemet e ngrohjes të njëjtë. Kjo do të ishte në sajë të softuerit në të cilin një ekip inxhinierësh në Apple po punon në mënyrë që komunikimi midis bazës së karikimit dhe pajisjes të jetë më i rrjedhshëm.


Ky lajm është ende vetëm një thashethem, edhe pse në fund të fundit duke parë këmbënguljen e disa mediave dhe përdoruesve për punën që Apple do të bënte në këtë bazë karikimi, ne madje duhet ta besojmë atë. A mundet Apple të përgatisë një sekondë nisja për këtë vit nga baza e tij e karikimit? Ne do të ndjekim nga afër lajmet që vijnë mbi këtë bazë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.