PUBG Mobile do të shtojë modalitetin Rage Gear më 11 dhjetor

Gear Gear PUBG Mobile

Versioni celular PUBG është një burim i pashtershëm i të ardhurave për zhvilluesit e saj. Në përpjekje për të mbajtur interesin e përdoruesve, kompania aziatike azhurnon vazhdimisht lojën duke shtuar mënyra të reja loje përtej Battle Royale.

Le të kujtojmë se kur PUBG doli në treg në Mars 2018, ajo na ofroi vetëm mënyrën Battle Royale, por ndërsa muajt kaluan, mënyra Battle Royale është një nga shumë që kemi në dispozicion. Modaliteti tjetër i lojës që PUBG do të përfshijë është Rage Gear.

Kjo mënyrë loje përqendrohet në automjete. Modaliteti Rage Gear na e vë në dispozicion tre automjete për të zgjedhur: UAZ, buggy dhe Dacia. Secila prej këtyre veturave ka një shpejtësi, shëndet dhe rezistencë të ndryshme, kështu që ato duhet të merren parasysh kur zgjedhni se me cilën makinë duam të konkurrojmë.

Por gjithashtu, kur zgjedhim këto automjete, duhet të marrim parasysh armën që ata pajisin: RGP (buggy), granatëhedhës (Dacia) ose mitralozi M249 (UAZ). Qarku është një rreth ku duhet të lëvizim duke u përpjekur t'i shmangemi armiqve ndërsa përpiqemi t'i shkatërrojmë ata. Ne mund ta rimarrim shëndetin e automjetit tonë nëse kalojmë nëpër pika të caktuara, pasi që sapo automjeti ynë të shpërthejë, loja ka mbaruar.

Modaliteti i lojës së garës së vdekjes, Rage Gear, do të vijnë krah për krah me versionin 0.16.0, një version që, siç kam komentuar në titullin e artikullit, do të jetë i disponueshëm për Android dhe iOS më 11 dhjetor.

Kampionati botëror PUBG Mobile aktualisht po mbahet në Malajzi. Në këtë ngjarje, jo vetëm që është lajmëruar fillimi i kësaj mënyre loje që tashmë ishte zbuluar (mund ta shohim në videon më sipër) por gjithashtu është njoftuar që nga viti 2020, do të vijë një mënyrë e verbër, një mënyrë që do të na lejojë të zëvendësojmë ngjyrën e kuqe të gjakut me të tjera si jeshile (më e përdorura në versionin PC).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Eduardo dijo

  Diskutoni gjëra rreth mollës, thyerjes së jailbreakut ... si gjëra absurde si lojërat ...?

  1.    Salla Ignatius dijo

   Ju më thatë se ne po flasim për lojëra për Windows ose për Mac… Unë jam duke folur për një lojë për iOS, ashtu si po flasim për aplikacione për iOS.