Apple punëson anëtarin e ekipit të Apple TV, Tim Connolly

Shërbimet e transmetimit të përmbajtjes audiovizive duket se janë në rritje, dhe Apple, e cila përfaqësohet pikërisht në pothuajse të gjithë sektorët, nuk do të humbte pjesën e saj të byrekut. Jo shumë kohë më parë që Apple TV ishte në dispozicion në treg dhe i ka shërbyer firmës për të zgjeruar aftësitë e saj, një shembull është marrëveshja e rëndësishme që ka arritur me prodhuesit kryesorë të televizioneve si LG dhe Samsung. Sidoqoftë, duket se rezultatet e Apple TV nuk janë aq të kënaqshme sa pritej nga Cupertino. Apple ka punësuar Tim Connolly, një pozicion i rëndësishëm brenda Apple TV dhe me përvojë të gjerë në firma të tjera si Disney.

CV-ja e Tim Connolly lë pas kompanitë kryesore si Disney dhe Hulu. Apple donte të vinte bast në anën e sigurt për sa i përket shërbimit të saj të transmetimit, por përplasja që po merr kjo duket identike me atë të Disney +, diçka që përdoruesit e të dy shërbimeve e dinë nga afër, ku gjejmë skrapin e çuditshëm, portofolin e mirë, por Shumë pak tërheqje për përdoruesit e rinj ndërsa kalojnë muajt (nuk më kujtohet hera e fundit kur drejtova Disney +). Përkundër gjithë kësaj, nuk është ende e qartë se cili do të jetë pozicioni i saktë i Tim Connolly brenda kompanisë.

Ajo që është e qartë është se firma Cupertino planifikon të investojë shumë në Apple TV, ne imagjinojmë se për shkak të "paketave" të reja që do të përfshinin shërbime të paketuara të tilla si Apple Music dhe Apple TV në mënyrë që të ofrojnë një çmim më të volitshëm. Në ndërkohë, ne thjesht mbajmë parasysh lansimin e ardhshëm të iPhone 12 Për të cilën sinqerisht po numërojmë ditët, dhe është se në iPhone të Actualidad do të mund të mësoni para askujt tjetër dhe me informacionin më të sinqertë, kështu që përfitoj nga rasti t'ju kujtoj se sot ndoshta do të shohim lajme në Katalogu i Apple, ¿do të të humbasë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.