Qualcomm konfirmon, përparësia e tyre numër 1 është puna me Apple në iPhone 5G

5G

Qualcomm Oneshtë një nga kompanitë më të rëndësishme në një nivel teknologjik. Një kompani e specializuar, ndër të tjera, në modem për pajisje të lëvizshme, dhe po Modemi 5G është në katalogun e ndërmarrjeve. Dhe është se teknologjia 5G aktualisht është më e kërkuara, madje pritet që iPhone-t e ardhshëm të përfshijnë teknologjinë 5G. Dhe pikërisht sot ne ju sjellimfjalët nga presidenti i Qualcomm i cili foli për 5G dhe marrëdhëniet e tij me Apple ...

Dhe është se këto ditë po mbahet konventa e teknologjisë Snapdragon, modeli ekselencës i kompanisë. Ishte pikërisht në këtë konventë që presidenti i Qualcomm, Cristiano Amon, ka theksuar se marrëdhënia e Qualcomm me Apple tani është përparësia numër një e kompanisë. Amon gjithashtu shpjegoi se si Apple dhe Qualcomm po punojnë së bashku për të arritur gjithçka të mundshme dhe në kohën më të shkurtër të mundshme.

Ne kemi një marrëveshje shumëvjeçare me Apple. Nuk është një, nuk është dy, është disa vjeçar për modemin tonë Snapdragon. Ne nuk po vendosim pritshmëri me një afat të caktuar, veçanërisht pasi marrëveshja u nënshkrua shumë vonë. SNe e dimë që kemi arritur marrëveshjen shumë më vonë sesa të dy kompanitë do të dëshironin, dhe mendoj se kemi punuar së bashku për të provuar të bëjmë më të mirën dhe për të shfrytëzuar maksimalisht ato që kanë bërë më parë, në mënyrë që të mund të lëshojmë me të vërtetë një telefon në kohë me 5G.

Tani kthehemi te thashethemet, Apple pritet të lançojë iPhone-in e parë me 5G gjatë vitit 2020, flitet për tre modele të ndryshme të iPhone me 5GPo, nuk ka asgjë të konfirmuar dhe duhet të jemi shumë të kujdesshëm me të gjitha thashethemet. Po, është e vërtetë që Qualcomm ka rritur në mënyrë të konsiderueshme kërkesën për këto modem 5G, por mendoj se Apple do të dëshirojë ta ketë të lidhur mirë këtë teknologji në mënyrë që ta lëshojë në pajisjet e saj të reja. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.