Rasti kurioz i Fitores së Apple Watch

Rasti kurioz i Fitores së Apple Watch

Siç bën lumi Guadiana gjatë gjithë rrugës së tij, një model i quajtur Apple Watch Victory është shfaqur dhe është zhdukur përsëri sikur me magji nga faqja e internetit e kompanisë.

Me sa duket, një përdorues i mençur zbuloi një përmendje të tillë ndërsa inspektoi faqen e internetit të kompanisë, ndoshta duke kërkuar Apple Watch që i përshtatet më mirë interesave, nevojave dhe pritjeve të tyre. Ai shpejt ia komunikoi atë 9to5Mac dhe spekulimet filluan: A jemi përballë një modeli të ri të mundshëm të orës së mollës apo është vetëm emri i koduar i modelit Nike + që dikush ka harruar të heqë?

Apple Watch Victory, çfarë mund të jetë dhe çfarë është

Apple Watch Victory, mund ta imagjinoni një orë Apple me atë emër? Si emër i koduar, është në rregull. Edhe si përcaktim për një model që ka një profil aq të dukshëm sportiv sa ai Nike + Mund të funksionojë (arritja e qëllimeve që keni vendosur është një fitore dhe kështu, ju mund të inkurajoheni nga zero e dytë). Por nëse e mendojmë, emri "Apple Watch Victory" është mendjemadhësi për nauseam, dhe llogaritë e kompanisë nuk shkojnë duke treguar me nomenklatura të ngjashme.

E kam të qartë dhe mendoj se të gjithë do ta shihni gjithashtu si unë: Apple Watch Victory është emri i koduar i përdorur nga kompania për t'iu referuar Apple Watch Nike +, por në Cupertino ka shumë detyra për të bërë çdo ditë, dhe dikush ka pasur një gabim. Por së fundmi, gabimi shkakton shumë lojë dhe si të mendosh falas ...

Nga vjen kjo emërtim?

Janë shfaqur referencat për atë misterioze "Apple Watch Fitore" në faqen zyrtare të Apple në Emiratet e Bashkuara Arabes Atje, në njërën nga faqet e mbështetjes AppleCare +, ai përmend opsionet e ndryshme për garancinë shtesë që kompania Cupertino ofron për "Apple Watch" dhe për "Apple Watch Victory", një produkt që, siç e dimë të gjithë, bën nuk ekzistojnë

Apple Watch Fitorja

Në një faqe të ngjashme, por në këtë rast në faqen kanadeze të Apple, modelet e orëve të kompanisë të renditura në të njëjtin paragraf janë "Apple Watch" dhe "Apple Watch Nike +".

ora-mollë-fitore-2

Nga kjo ne nxjerrim diçka shumë të thjeshtë, kaq të thjeshtë sa edhe qeni im më ka konfirmuar se e ka kuptuar atë (po, ndonjëherë ai më flet, si Imperioso për Jesús Gil): kompania jonë e preferuar, siç është zakon në të dhe në shumë kompani të tjera, ka përdorur në brendësi emrin e koduar "Fitorja" për t'iu referuar asaj që do të ishte zyrtarisht Apple Watch Nike +. Sidoqoftë, ka nga ata që, me gjithë lirinë që lejon imagjinata e tyre, preferojnë të mendojnë se Apple kishte planifikuar ta quante Apple Watch Nike + si Apple Watch Fitore, derisa në një moment të caktuar, mbase me anë të zbulesës hyjnore, ata konsideruan se do të ishte më e përshtatshme. ndryshoni emrin në diçka më të orientuar drejt markës, duke vendosur që atëherë ta quani Nike +. Siç kam thënë më parë, të menduarit është falas.

"Possibleshtë e mundur që" Apple Watch Victory "të jetë një produkt i pa publikuar, një produkt i hedhur poshtë ose një emër alternativ për një version tjetër të Apple Watch", thonë ata nga MacRumors [natyrisht, duke marrë parasysh të gjitha mundësitë, kështu që askush nuk dështon], dhe vazhdon, për fat të mirë, duke zgjedhur më të qartë: "por duke pasur parasysh provat nga dy faqet e ngjashme + AppleCare, duket më shumë e mundshme që 'Apple Watch Victory' të ishte një emër kodi ose të konsiderohej një emër alternativ për Apple Watch i krijuar në bashkëpunim me Nike ». Prekni h… ..! 😂😂

Dhe për të nxitur më tej misterin në lidhje me ekzistencën e Apple Watch Victory, e njëjta faqe mbështetëse AppleCare + për Apple Watch, por kësaj here në versionin e saj në SHBA, i referohet vetëm Apple Watch, pa përmendur ndonjë model specifik.

Përfundim: është e qartë se Unë mund të gaboj; mbase Apple po planifikon një "orë fitore" në fund të fundit, dhe derisa të provohet e kundërta, gjithçka është e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Prodhuesi i orës TwoZero Point dijo

  Epo, ndoshta ka disa mbetje në skedarët WatchOS që mund të konfirmojnë se në një moment të zhvillimit versioni Nike + u emërua në atë mënyrë. Dikush që dëshiron të shpaketojë WatchOS 3 OTA dhe të kërkojë referenca te "Fitorja"?

  Duke marrë parasysh se është një version i Apple Watch që ka ngjallur interes tek njerëzit që deri më tani nuk e kishin atë, ishte ende një emër i koduar mjaft i suksesshëm hahahaha.

  1.    Prodhuesi i orës TwoZero Point dijo

   Nuk më kujtohej që GM të WatchOS 3 e kam nxjerrë nga OTA këtu! Shikoni se çfarë gjendet brenda NanoTimeKit:

   /System/Library/PrivateFrameworks/NanoTimeKit.framework/ca.lproj/VictoryNTK.strings

   Gjithashtu në /System/Library/PrivateFrameworks/NanoTimeKit.framework/ gjejmë burimin "VictoryNTK-outline-italic.otf", me numrat e përdorur në vrojtimin Nike +, kështu që mund të themi me siguri se "Fitorja" ishte Apple Watch emri i koduar Nike +

   PS: Versioni Hermès u quajt "Zeus" gjatë zhvillimit.

 2.   Jezu dijo

  Nike është perëndesha e fitores. Të shtënat mund të vijnë në atë mënyrë ...

  1.    Jose Alfocea dijo

   Atje keni qenë Jezusi shumë i suksesshëm, Athina Nike.

   1.    IOS 5 Clown Forever dijo

    Jo krejt. Ajo që ju citoni është emri i një tempulli që filloi të ndërtohej gjatë luftës në Peloponez. Në mitologjinë greke, Nike ishte në parim një perëndeshë e pavarur, ajo e fitores, siç thotë Jezusi në komentet e tij. Vetëm disa më vonë ajo u krahasua me Athinën sipas disa shkrimeve. Ata erdhën për të quajtur Athena Nike (Νίκης) si personifikim i perëndeshës Pallas Athena, por siç them unë, ato kanë origjinë të ndryshme.

 3.   Sandra dijo

  Epo, nëse është në Arabinë Saudite, thjesht është se ata nuk mund ta shohin + atje, ata marrin koshere. Kjo është arsyeja pse Apple e ka hequr atë. Barca dhe Madrid bënë të njëjtën gjë në kohën e tyre me mburojat e tyre për të shitur në atë vend. Toleranca myslimane ...

  1.    IOS 5 Clown Forever dijo

   Po, ata janë shumë tolerantë. Gjithsesi ... gëlltisni derisa stafi të lodhet.