Njoftimi i fundit i Apple Music na tregon ndërfaqen e re

ad-mollë-muzikë

Praktikisht që nga fillimi i Apple Music, shumë përdorues kanë shprehur shqetësimin e tyre me ndërfaqen e përdoruesit të ofruar nga aplikacioni për iOS. Shumë nga përdoruesit që zgjodhën të braktisin Spotify për Apple Music pretenduan se menutë e navigimit ishin shumë të komplikuara krahasuar me thjeshtësinë që ofron Spotify. Pak nga pak, në çdo azhurnim Apple është përpjekur të përmirësojë ndërfaqen për ta bërë atë më pak të komplikuar dhe nuk ishte e nevojshme të bëhej një kurs për të mësuar. Me lëshimin e iOs 10, Apple ka përfituar nga rasti për të rinovuar plotësisht ndërfaqen, kësaj here ka dëgjuar përdoruesit, por jo vetëm iOS 10 por edhe aplikacionin iTunes.

Kompania me qendër në Cupertino sapo publikoi një njoftim të ri në lidhje me Apple Music. Ky njoftim është një udhëzues i vogël i shpejtë në ndërfaqen e re Apple Music në të cilën na janë treguar të gjitha skedat që na ofron kjo rimodelim i aplikacionit të ri. Përveç kësaj, kjo gjithashtu na tregon opsionet e ofruara nga stacioni Beats 1, një stacion që pak nga pak po fiton gjithnjë e më shumë ndjekës. Kjo është Njoftimi i dytë nga kompania për të nisur në më pak se një muaj që nga fillimi i iOS 10 dhe kjo lidhet me Apple Music.

Apple dëshiron të vazhdojë rritjen e numrit të pajtimtarëve me çdo kusht, veçanërisht tani që Amazon sapo ka lansuar shërbimin e saj të ri muzikor, një shërbim që fillon me një katalog prej 30 milion këngësh, një katalog që gradualisht do të zgjerohet deri në trajtimin e 40 milion këngë të disponueshme në Apple Music dhe Spotify. Amazon ofron tre plane çmimi në varësi të marrëdhënies që kemi me kompaninë, nëse jemi përdorues të Amazon Echo, nëse jemi pjesë e Amazon Premium ose nëse nuk kemi ndonjë marrëdhënie të mëparshme me kompaninë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.