IPad mini i ri tani është në dispozicion për para-porosi në Amazon

Së bashku me prezantimin e iPhone 13, përkundër të gjitha shanseve, Apple njoftoi rinovimin e shumëpritur të iPad mini, një model që ka ruajtur të njëjtin dizajn si gjenerata e parë që u lançua në treg në 2012. Ky brez i ri tani mund të rezervoni përmes Amazony nga Apple Store.

Risia kryesore e ofruar nga iPad mini i ri është dizajni, a dizajn shumë i ngjashëm me atë që gjendet në iPad Air, e cila ka lejuar zgjerimin e madhësisë së ekranit në 8,4 inç me 7,9 nga pesë gjeneratat e mëparshme.

Me ndryshimin në dizajn, iPad mini i ri, gjenerata e XNUMX -të iPad mini, ka butoni i lëvizur në shtëpi me Touch ID në krye të pajisjes. Për më tepër, ai gjithashtu ka inkorporuar pajtueshmëri me Lapsin e Apple të gjeneratës së dytë.

Duhet mbajtur mend se brezi i pestë iPad mini ishte i pari në këtë gamë që ishte i pajtueshëm me Apple Pencil por i gjeneratës së parë, i cili përfaqëson një investim të ri (115 euro më shumë) nëse vijmë nga brezi i mëparshëm dhe ai pa një dyshim nuk do të jetë qesharake për përdoruesit e këtij modeli.

Brenda gjeneratës së gjashtë iPad mini, gjejmë procesorin A15 Bionic, the i njëjti procesor që mund të gjejmë në të gjithë gamën e iPhone 13Me Për më tepër, sasia e kujtesës RAM është rritur, duke arritur në 4 GB.

La kamera e përparme gjithashtu është përmirësuar duke arritur 12 MP me kënd ultra të gjerë dhe porta e karikimit bëhet USB-C, e cila na lejon të zgjerojmë aftësitë e lidhjes së kësaj pajisjeje, si të gjithë gamën e iPad Pro.

IPad mini i nivelit fillestar, me deri në 64 GB hapësirë ​​ruajtëse Ka një çmim prej 549 euro dhe është në dispozicion për rezervimin tuaj si në Amazon si përmes Apple Store.

Dhe mbani mend, sot në orën 14:00 do të fillojnë rezervimet për modelet iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.