Ne testuam kufjet Bluetooth audiomax HB-8A

Kufje Audiomax HB-8A

Kur kërkojmë një kufje në vesh me lidhje Bluetooth, çmimet priren të rriten lart. Markat prestigjioze në mënyrë të konsiderueshme rrisin çmimin e produkteve me këto karakteristika, edhe pse për fat të mirë, gjithnjë e më shumë alternativa shfaqen në treg si p.sh. kufje audiomax HB-8A.

Ju ndoshta nuk keni dëgjuar kurrë për këtë markë por e vërteta është se produktet e tyre po marrin vlerësime të mira kështu që asgjë më mirë sesa t’i provojmë për të nxjerrë përfundimet tona.

Zhbllokimi i audiomax HB-8A

Paketimi i kufjeve audiomax HB-8A është i thjeshtë edhe pse brenda ne do të gjejmë gjithçka që ju nevojitet në mënyrë që të përfitoni sa më shumë nga këto helmeta:

 • Kufje Audiomax HB-4.0A Bluetooth 8
 • Mill
 • Kabllo karikimi MicroUSB
 • Kabëll ndihmës i bazuar në fole 3,5 mm
 • Instrucciones

Shtë një detaj që përfshihet kopertina pasi që falë saj, ne mund t'i ruajmë ato në mënyrë të sigurt dhe t'i parandalojmë që të bëhen pluhur, gërvishtje, etj.

Dizajn

Helmeta Audiomax HB-8A

Këto kufje në vesh vendosin mënjanë kolorizmin aktual dhe vendosin bast në një dizajn i matur dhe elegant, përzierja e aluminit të lëmuar me jastëkët e zinj me madhësi të madhe, diçka që ne do ta vlerësojmë kur kalojmë disa orë me to në kokën tonë.

Po, audiomax HB-8A ato jane shume komode. Shiriti i kokës nuk ushtron presion të tepruar në kokën tonë edhe pse qëndron në mënyrë të përsosur. Jastëkët mbledhin në mënyrë të përsosur tërë veshin tonë dhe gjithashtu ofrojnë një përqindje izolimi ndaj zhurmës së jashtme (nuk ka teknologji të anulimit të zhurmës).

Kur bëhet fjalë për ruajtjen e kufjeve, ne mundemi palosini ato në mëngë dhe zvogëlojnë hapësirën që ata zënë. Mekanizmi i palosjes më çudit dhe është se tingëllon një goditje mjaft e fortë sikur një skedë plastike ndan pozicionin e palosur nga ai normal. Cilësia e ndërtimit është e mirë, prandaj shpresojmë që sistemi të mos jetë problem në të ardhmen.

Cilësia e tingullit

audio max hb-8a

Unë gjithmonë kam qenë mjaft i gatshëm për të përdorur Bluetooth për të dëgjuar muzikë. Humbja e cilësisë është e dukshme para folesë audio ose lidhjeve të tjera me tela, pa harruar ndërhyrjet e mundshme kur dalim nga diapazoni që mbulon kjo lidhje (maksimumi 10 metra).

Audiomax HB-8A më ka befasuar pozitivisht kur bëhet fjalë për cilësinë e zërit. Unë jam mjaft i shqetësuar në lidhje me kufje dhe disa janë modelet që më pëlqen, megjithatë, këto ofrojnë një tingull mjaft të ekuilibruar midis frekuencave kështu që asnjë prej tyre nuk qëndron mbi pjesën tjetër. Basi është me grushta edhe pse i mungon thellësia dhe frekuencat e mesme dhe të larta janë të pastra, pa shtrembërim edhe kur tundemi me një vëllim më të lartë se normalja.

autonomi

audio max hb-8a

Prodhuesi i këtyre helmetave Bluetooth premton një autonomia deri në 19 orë dhe e bën këtë, duke qëndruar në një vlerë mbi mesataren e zakonshme. Të qenit i tipit në vesh na ka lejuar të prezantojmë një bateri me përmasa bujare dhe nëse kësaj i shtojmë edhe konsumin e ulët të protokollit Bluetooth 4.0, kemi këtë jetëgjatësi të jashtëzakonshme të baterisë.

Për të karikuar audiomax HB-8A do të duhet t'i drejtohemi kabllos microUSB që vjen standarde. Nëse na mbaron bateria, një mundësi tjetër për të vazhduar përdorimin e tyre është përdorimi Fole audio 3,5 mm dhe kështu ato do të bëhen kufje tradicionale kabllovike.

Detaje të tjera

audio max hb-8a

Për të përfunduar me analizën e audiomax HB-8A, thjesht vini re se falë lidhjes Bluetooth, ne mund të përdorni ato si pa duar.

Në kufjen e djathtë ka një butonin për t'iu përgjigjur thirrjeve dhe dy të tjerë me të cilët mund të kontrollojmë vëllimin e riprodhimit të muzikës.

Konkluzione

audio max hb-8a

Për një çmim prej 69,99 euro, kufjet audiomax hb-8a ato janë një opsion shumë i rekomanduar Nëse ajo që po kërkoni është të dëgjoni muzikë pa kabllo, me një cilësi të ekuilibruar të zërit dhe me komoditetin më të madh të mundshëm, të gjitha pa lënë portofolin tuaj bosh. Ata më kanë bindur dhe natyrisht, janë një hap para kufjeve të tjerë shumë më të shtrenjtë, por nga markat e njohura.

audiomaks HB-8A
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
69,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 75%
 • Përfundon
  Redaktori: 75%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%

rekuizitë

 • rehati
 • autonomi
 • Cilësia e tingullit
 • çmim

Contras

 • Mekanizëm i diskutueshëm i palosjes së cilësisë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.