Rishikimi krijues i kufjeve Aurvana In-Ear3 Plus

Gama Creative Aurvana e kufjeve në vesh ka pasur një model të ri në shitje për disa javë, Aurvana In-Ear3 Plus dhe nuk është për t'u habitur, ky është një produkt që nuk do të zhgënjejë për ata që kërkojnë cilësi audio me një çmim të arsyeshëm.

Ashtu si në edicionet e tjera të serisë Aurvana, krijuesi i ri Aurvana In-Ear3 Plus dorëzohet në një paketim tërheqës që fshihet brenda një shumë pajisje shtesë. Së bashku me kufjet, ne do të marrim gjithashtu një kuti mbajtëse, tre grupe jastëkësh veshësh (njëra prej të cilave është shkumë), një mjet pastrimi dhe një adaptor audio për përdorim në aeroplanë.

Meqenëse këto janë kufje brenda veshit, është e rëndësishme që minutat e para të humbin zgjidhni jastëkët me madhësi të saktë për veshët tanë. Rehati dhe reagimi bas i kufjeve do të varet kryesisht nga kjo, prandaj, është shumë e rëndësishme të zgjidhni madhësinë e duhur për jastëkët e veshit silikoni, në fund të fundit, për atë që ata na japin një palë prej tyre në madhësinë S, M dhe L .

Krijuese Aurvana In-Ear 3 Plus, përshtypjet e para

Creative Aurvana In-Ear 3 Plus

Pasi të kemi jastëkët e saktë të veshëve në Creative Aurvana In-Ear3 Plus, kalojmë te ajo që na intereson: cilësia e tingullit

Curshtë kurioze që kufjet e këtij lloji të kenë një përgjigje të frekuencës nga 10 hz në 17Khz, duke lënë jashtë frekuencat më të larta të diapazonit të dëgjueshëm të qenies njerëzore që zakonisht arrijnë 20Khz. Edhe pse kjo mund të jetë një pengesë për audiofilët më të vërtetë, e vërteta është se unë nuk kam pasur perceptimin e mungesës së një diapazoni dinamik, për më tepër, frekuencat e mesme dhe të larta janë një nga pikat e forta të Creative Aurvana In-Ear3 Plus .

Mesataret dhe lartësitë kanë qenë gjithmonë një nga shenjat dalluese të serisë Aurvana dhe në Creative Aurvana In-Ear3 Plus nuk do të ishte ndryshe. Dëgjimi i muzikës, zhanret muzikore në të cilat mbizotëron ky lloj tingujsh është mjaft përvojë, duke riprodhuar qartë secilin prej tingujve e pranishme ne kenge. Zërat gjithashtu marrin më shumë rëndësi dhe tingëllojnë natyrshëm, afër, duke rritur shkallën e emocioneve që ato transmetojnë në trupin tonë.

Creative Aurvana In-Ear 3 Plus

Ajo që më mungon është një prani më e fortë e frekuencave të ulëta. Creative Aurvana In-Ear3 Plus kanë frekuenca të ulëta dhe të përcaktuara mirë, por për mendimin tim, atyre u mungon thellësia. Ndoshta është e vetmja gjë e keqe për këtë grup por kjo është diçka personale që ndikon vetëm vetëm në zhanre të caktuara muzikore.

Zgjidhja për të arritur prani më të madhe të basit është që të përdorni një barazues dhe edhe nëse e rrisim intensitetin e basit, tingulli mbetet i ekuilibruar dhe i pastër.

Pak njerëz u kushtojnë vëmendje kufjeve, duke qëndruar me ato standarde që, pa qenë të këqij, nuk mund të krahasohen me ato si Creative Aurvana In-Ear3 Plus. Ju mund të dëgjoni muzikë dhe ju mund të dëgjoni muzikë, Në shkronjë të madhe. Siç them, Aurvana In-Ear3 Plus janë në një nivel tjetër si në cilësi dhe qartësi dhe kjo i ndihmon këngët të ndjehen ndryshe.

Izolimi dhe komoditeti, shtyllat e Aurvana In-Ear 3 Plus

Creative Aurvana In-Ear 3 Plus

Kufjet në vesh zakonisht karakterizohen nga izolimi mjaft i mirë nga zhurma e jashtme, por në rastin e Creative Aurvana In-Ear3 Plus, shkon më tej. Shifrat zyrtare të kompanisë sigurojnë që a 98% izolim, një shifër që nuk mund ta konfirmoj, por do t'ju tregoj se në mes të stacionit të metrosë Chamartín në Madrid, me vëllimin e ulur në iPhone, asnjë zhurmë e ambientit nuk kalon. Kablli 1,3 metra pa oksigjen ndihmon gjithashtu për të parandaluar fërkimin e tij kundër rrobave tona nga futja e zhurmave të çuditshme. Pa dyshim, ky është një avantazh i qartë për të shmangur përdorimin e vëllimeve të tepërta që përfundojnë vetëm duke dëmtuar shëndetin tonë të dëgjimit.

Një tjetër moment kryesor është komoditeti i tij. Futja e tyre në veshin tonë në mënyrën e duhur mund të na marrë disa minuta nëse nuk kemi provuar kurrë kufje në këtë mënyrë, por sapo ta heqim atë, ajo është një copë tortë. E them këtë sepse kablloja e secilit kufje kalon nëpër hendekun midis veshit dhe kafkës, sikur të ishte ulluk. Sistemi funksionon, është i rehatshëm dhe na lejon të përdorim kufjet për orë të tëra pa shqetësime.

E gjithë kjo do të thotë që ne duhet të përmirësojmë pjesën tjetër të shqisave tona në maksimum. Izolimi i vetvetes plotësisht nga jashtë mund të jetë i rrezikshëm nëse jemi në rrugë pasi nuk dëgjojmë makina, ambulanca ose ndonjë gjë që ndodh rreth nesh. Në këtë rast, ka shumë kujdes, edhe pse kjo është e zbatueshme për çdo kufje tjetër në treg, jo vetëm për Creative Aurvana In-Ear3 Plus.

Gjithashtu si pa duar

Creative Aurvana In-Ear 3 Plus

Kufjet Creative Aurvana In-Ear3 Plus janë krijuar që të përdoren me pajisje të lëvizshme si iPhone, prandaj ato përfshijnë një Fole audio me katër pole 3,5 milimetër, të gjitha në mënyrë që të përfshijnë një modul pa duar dhe kontrollin e volumit që ka gjithashtu një buton që do të na lejojë të kërkojmë Siri, të ndërpresim luajtjen e muzikës ose t'i përgjigjemi një thirrjeje.

El mikrofoni i integruar në kufje funksionon mirë dhe e bën personin tjetër të na dëgjojë me zë të lartë dhe të qartë, pa zhurma të çuditshme të sfondit ose diçka të tillë.

Creative Aurvana In-Ear 3 Plus

El foleja audio është e veshur me ar Dhe siç mund ta lexojmë në faqen e internetit të produktit, mund të sjellë një lloj papajtueshmërie me produktet që përdorin fole audio me tre pole:

I pajtueshëm me telefonat inteligjentë dhe tabletët më të fundit që mbështesin lidhje 4 mm me 3,5 pole (standardi CTIA). Karakteristikat mund të ndryshojnë nga pajisja. Rekomandohet të mos përdorni ato me një pajisje me stereo normale ose me një lidhës me 3 pole.

Konkluzione

Nëse ju doni kaloni nga dëgjimi i muzikës në ndjenjën e saj, Creative Aurvana In-Ear3 Plus do t'ju ndihmojë të arrini atë. Çmimi i tij është 149,99 euro, një shumë që përmbahet duke marrë parasysh cilësinë dhe sasinë e aksesorëve që vijnë standarde me produktin.

Creative Aurvana In-Ear3 Plus
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
149,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Cilësi e qartë, e qartë e zërit
 • Të lehta dhe të rehatshme
 • Aksesorët e përfshirë

Contras

 • Më shumë thellësi mungon në bas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kozamon dijo

  Çmimi përmbante 150 dollarë ... po, sigurisht

  1.    Nacho dijo

   Çmimi i tij nuk është i tepruar, do të befasoheshit të dini se sa kushtojnë kufjet e nivelit të lartë.

 2.   Raul dijo

  Unë kam blerë Xiaomi Piston 3.0 dhe supozoj se në krahasim me Creative, cilësia nuk do të ketë lidhje me të ... por as çmimi!

  1.    Nacho dijo

   Shtë e qartë, unë kam pasur një Sennheiser CX300, CX500 dhe ato të fundit një SoundMagic E10, shumë i lumtur edhe me këtë të fundit. Aurvana janë në një tjetër nivel, ato tingëllojnë ndryshe dhe kjo vlerësohet kur mund të dalloni secilën prej frekuencave të këngës.

   Në fund të fundit është ajo që unë komentoj, kalon nga dëgjimi i muzikës me cilësi të mirë tek ndjenja e saj.

   Kohët e fundit kam pasur mundësinë të provoj disa folës të Martin Logan (më shumë se 12.000 euro) dhe është e qartë që nuk do t'i blija, por përvoja ishte e pabesueshme, ju dilni me zvarriten.

   Përshëndetje!