Mund kufjet: a ia vlejnë?

Mund kufjet Solo në set

A e meritojnë apo jo Kufjet me rrahje ia vlejnë? Një diskutim i mirënjohur që ka dhënë dhe vazhdon të japë shumë, veçanërisht që kur Apple bleu kompaninë, diçka që përforcoi imazhin e saj si një produkt ekskluziv dhe, për shumë, i mbivlerësuar. Për të tjerët, jo aq shumë. Kush e ka arsyen? Kjo është ajo që ne do të përpiqemi të sqarojmë, në linjat e përgjithshme, në të gjithë këtë tekst.

Meqenëse arritja e një konsensusi për këtë çështje nuk është asgjë më pak se një utopi, ne do të përpiqemi të sigurojmë disa të dhëna në mënyrë objektive dhe pastaj, secila, për të vendosur kriteret e tyre. Ne fillojmë nga baza që pothuajse të gjithë modelet e Beats nuk synojnë një audiencë profesionale audio, por për njerëzit që nuk duhet të kenë njohuri të gjera në këtë fushë dhe, si të tillë, nuk kërkojnë përsosmëri të ngritur në eksponentin maksimal.

Rrahje nga Dr. Dre

Beats gjithmonë ka pasur një vlerë të fortë shoqërore si markë, e ndërtuar mbi bazën e viteve të punës së zgjerimit dhe marketingut, dizenjove të saj të njohura në mënyrë të përkryer dhe, pse jo, edhe çmimit të saj. Kostoja e të njëjtave bën shumë njerëz nuk janë të gatshëm të paguajnë atë që kushtojnë këto kufje kur ato dalin në treg dhe ose presin t'i gjejnë me një çmim më të ulët pas disa muajsh, ose nuk i blejnë ato. Kjo do të thotë që ekziston edhe një komponent i caktuar aspirues në të pasurit Beats - në të njëjtën mënyrë që ndodh me smartphone dhe produkte të tjerë të nivelit të lartë - pasi të gjithë janë në gjendje të identifikojnë disa kur i shohin në rrugë, ideja e vendosur më parë e vlerës. Nuk do të gabonim të thonim se shumë prej shitjeve të Beats bazohen në sjellje i pastër dhe i thjeshtë, gjë që nuk është as e keqe.

Por a tingëllojnë mirë apo tingëllojnë keq? Përtej estetikës dhe markës është të pajtohemi mirë me atë që është funksioni kryesor i këtyre produkteve, i cili nuk është askush tjetër veçse të na ofrojë cilësi audio që i plotëson pritjet të disa helmetave me një çmim që duhet të justifikohet. Perhapsshtë ndoshta përgjigjja më e vështirë për t’u përgjigjur, pasi perceptimi subjektiv i secilit do ta bëjë animin e mendimit nga njëra palë ose nga tjetra.

Le të jemi të qartë: asnjë nga kufjet dhe kufjet Beats nuk do të ofrojë zë të dobët ose mediokër në përgjithësi. Një markë nuk fiton popullaritet duke bërë produkte 'të zakonshëm' dhe, patjetër, Beats nuk do të binte në sy si në qoftë se cilësia audio e produkteve të saj ishte e dobët. Nga atje, që një përdoruesi i pëlqen pak a shumë është diçka që hyn në fushën personale.

Nëse shikojmë rishikime dhe krahasime, rezultati që përsëritet në shumicën e tyre në atë që janë të mirë, por nuk janë më të mirët që mund të marrim për atë çmim ose për një të ngjashëm, me produkte të Sony, Plantronics ose Bose me specifikime teknike më të mira dhe me një cilësi të zërit që vuan më pak në pikat ku Beats janë të dobëta, siç është përdorimi i tepërt i basit. Çfarë ka Beats që të tjerët jo, atëherë?

Kufjet më të mira

Çiftimi i rrahjeve me iPhone 7

Imazhi: crutchfieldonline

Pikërisht, ky vit është kur ne mund të marrim më shumë ndryshim në krahasim me konkurrencën kur blejmë Beats. Disa muaj më parë Apple prezantoi AirPods, të cilat përfshiu një çip të ri W1 brenda i projektuar posaçërisht në mënyrë që çiftimi dhe lidhja përmes Bluetooth të ishte si kurrë më parë midis një pajisjeje dhe një smartphone. Falë tij, nuk ka qenë kurrë kaq shpejt të fillojmë të shijojmë muzikën tonë në pajisjet pa tel, përveç që ofrojmë një përmirësim të dukshëm në autonominë e tyre duke bërë një menaxhim më të mirë të energjisë.

Muaj më vonë, ajo bëri të njëjtën gjë me dy modele Beats dhe gjithashtu përfshiu këtë çip në to, duke i bërë ato një mundësi të mirë si AirPods për ata që kërkonin një qasje tjetër. Kjo vë modelet e markës që e kanë këtë tipar një hap përpara nga firmat e tjera dhe, pa dyshim, është një arsye më vete për të zgjedhur Beats mbi Bose. Jo vetëm që është më komode, por është që përdorimi që ne do t'u japim atyre është aq i përditshëm sa duhet të ketë një komoditet më të madh që na lejon t'i shijojmë ato në maksimum në 2017 dhe në vitet në vijim.

Cilat janë këto modele?

Deri më sot, ka dy produkte Beats që përfshijnë chip W1 brenda tyre dhe, për këtë arsye, kanë marrë hapin në nivelin tjetër të lidhjes pa tel, një hap për të cilin nuk ka kthim të mundshëm. Ekzistenca e këtyre, siç thamë, i përgjigjet nevojës për të mbuluar nevoja të tjera përveç atyre të AirPods.

Vetëm 3 Wirelesss

Beats Solo 3 Wireless

Imazhi: ekspertizë

Evolucioni i fundit i Solos popullore. Ata ruajnë modelin tradicional dhe për të cilin marka është e popullarizuar, ndërsa përfshijnë të gjitha të mirat e risive të fundit. Po të kërkonit disa helmeta për koke, Këto nuk zhgënjejnë, - përveç nëse keni një iPhone 7 dhe dëshironi t'i lidhni me të duke përdorur kabllon që përfshin, i cili është një fole 3,5 mm dhe jo Rrufeja, në këtë rast do t'ju zhgënjejnë pak.

Në përgjithësi, do të na pëlqejë ajo që ata ofrojnë nëse vendosim t'i blejmë. Përveç kësaj, në dyqanet si Amazon ato mund të gjenden me një çmim më të ulët krahasuar me dyqanin zyrtar të Apple.

Bleni - Beats Solo 3 Wireless

Rrahjet e energjisë3

Powerbeats3 Pa tel

Imazhi: digitalspyuk

Opsioni perfekt për më atletikët. Liria e mos bartjes së kabllove, së bashku me një dizajn të krijuar për të mos lëvizur nga kanali ynë i veshit, pavarësisht llojit të ushtrimit që bëjmë, do të na vijë në ndihmë nëse na pëlqen dëgjoni muzikën ose podkastet tona ndërsa ushtrohemi. Në rast se AirPods nuk janë për ne sepse nuk përshtaten mirë me formën e veshit tonë dhe ato bien shpesh, ndoshta kjo është alternativa më interesante. Përsëri, në Amazon mund të marrim një zbritje të vogël krahasuar me ato të shitura nga Apple.

Bleni - Rrahjet e energjisë3

Kështu që ne kemi rënë dakord që ...

Me pak fjalë, mund të themi se kufjet dhe kufjet Beats do të na sigurojnë një më shumë se shërbim i kënaqshëm nëse dëgjimi ynë nuk është shumë i hollë dhe ne duam të vlerësojmë të gjitha nuancat që përputhen në harmoni të përsosur. A ka mundësi që do të funksionojnë për ne të njëjtat ose më mirë për një çmim të ngjashëm ose më të ulët? Ndoshta po. Por, siç kemi thënë më parë, çmimi është pjesë e mënyrës se si perceptohen Beats, kështu që kjo është një betejë e humbur.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sebastian dijo

  Beatsx gjithashtu ka çip

 2.   josuezarco dijo

  Ju keni harruar për rrahjet x që në fakt janë më interesantet nga çmimi

 3.   Félix dijo

  Asgjë si epërsia e Sennheiser!

 4.   alberto dijo

  Unë kam pasur disa kufje të rrahjeve, të treja kanë dalë keq, jo katastrofike, njëra më plasi shiritin e kokës, tjetra shkëlqimi ishte zhdukur dhe butonat ndaluan së punuari, unë nuk do të shpenzoj një euro në atë kornizë apo Unë rekomandoj për asgjë