Apple mbyll radhët e përdorimit të Animoji në modelet e vjetra të iPhone

Dhe është që këtë javë një lajm erdhi në rrjet në lidhje me funksionimin e kamerës TrueDepth të iPhone X të ri. Në këtë lajm youtuber-i i njohur, Marques Brownlee, vuri në dyshim funksionimin e kësaj kamere ekskluzivisht për modelin e ri të Apple dhe duke mbuluar kamerën, ai ishte në gjendje të bënte që Animojis të funksiononte në iPhone e tij.

Në këtë kuptim, ankesa u përqendrua drejtpërdrejt në Apple dhe në të Brownlee, kërkoi nga kompania Cupertino një shpjegim në lidhje me të. Kështu që vetë Apple dhe siç jemi mësuar së fundmi, sapo doli duke konfirmuar se marrja e kësaj teknologjie në modelet e tjera të iPhone është e mundur, por do të ishte një përvojë e pakënaqshme e përdoruesit për disa arsye.

Arsyeja e parë dhe më e rëndësishme është çipi A11 Bionic i montuar në iPhone X të ri (iPhone 8 dhe 8 Plus), së dyti ata flasin për rëndësia e kamerës TrueDepth që monton vetëm iPhone X dhe së fundmi Apple thotë se sensori infra të kuq është një tjetër nga sensorët që ndërhyn në mënyrë që ky funksion të jetë plotësisht real dhe i kënaqshëm. Në podcastin e djeshëm kemi folur për aplikacionin që përpiqet të duket si Animoji origjinal nga Apple, por me të vërtetë dhe megjithëse mund të "duket" nuk është e njëjta gjë, është e vërtetë që kamera e çdo iPhone në iOS 11 ose më e lartë mund të përdorë ky aplikacion por ekziston një ndryshim i madh midis të dyjave.

Dhe është që kamera TrueDeph është padyshim çelësi në mënyrë që kjo karakteristikë e re që kemi në aplikacionin Mesazhet dhe që e bën Animojis të funksionojë shumë mirë sipas gjesteve tona të fytyrës të funksionojë në mënyrë të përsosur, dhe Padyshim që ky komponent harduer është diçka ekskluzive për modelin e ri iPhone X.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Dionisio dijo

  Likeshtë sikur të mund të përdorni siri në ipad mini por jo në ipad 2, me pajisje IDENTIKE ...

  cfare hunde kane keto Apple ...