Rreth 100 milion AirPod të shitur deri në vitin 2022

Apple AirPods Pro

Pak herë Apple ka revolucionarizuar një industri aq sa ka ndodhur me kufjet True Wireless. Në këtë rast, kompania Cupertino nisi disa AirPods krejtësisht ndryshe nga çdo gjë e parë deri më tani dhe që ishin gjithashtu vite drite përpara konkurrencës për nga cilësia dhe funksionaliteti.

Kjo i ka shërbyer Apple kryesisht për dy gjëra: Vendosja e themeleve të një tregu të vdekur dhe fitimi i qindra mijëra falsifikimeve për nder të saj; Keni një nga pajisjet më të njohura në historinë e firmës, AirPods. Suksesi i kufjeve True Wireless të Apple do të reflektohet në rreth 100 milion shitje rreth vitit 2021.

Nga unë më shumë, shitjet e deritanishme gjatë vitit 2021 në lidhje me kufjet True Wireless, të cilat padyshim përfshijnë AirPods dhe diapazonin Beats, janë më të këqija se sa pritej, marka e imagjinuar duke arritur shifrën e 75/85 milion dërgesave gjatë vitit 2021 Por vlerësimet kanë rënë në 70/75 milion dërgesa . Përkundër gjithë kësaj, Ming-Chi Kuo nuk beson se kjo ftohje e dërgesave dhe shitjeve do të vonohet shumë gjatë.

Duke marrë parasysh sa më sipër, Kuo thekson se Apple mund të vërë bast në procesorët MediaTek për të zëvendësuar procesorin H1 dhe kështu të arrijë një fitim më të madh, në të njëjtën mënyrë që teorikisht do të arrinte pajtueshmëri më të madhe me pajisjet Android, gjë që do të hapte një vend të ri tregu që Apple ende nuk ka për të shfrytëzuar. Personalisht mendoj se Apple duhet të ndjekë të njëjtën formulë si me Apple Watch, të krijojë një produkt veçanërisht interesant për përdoruesit e iOS dhe Apple në përgjithësi, duke tërhequr kështu përdorues të rinj dhe duke krijuar një përvojë më pak gjenerike të përdoruesit, kjo është ajo që ka bërë. Apple deri më tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.