Rritja e 10% më shumë iPhone-ve të transportuar në 2020 krahasuar me 2019

Firma DigiTimes Research, tregon një raport mbi dërgesat e iPhone në këtë 2020 të komplikuar dhe tërheq një shifër vërtet mahnitëse duke marrë parasysh kufizimet, mbylljet e dyqaneve, etj. Apple do të kishte arritur të shesë 10% më shumë pajisje iPhone sesa vitin e kaluar.

Këto të dhëna të raportuara nga DigiTimes Research dhe të ndara nga MacRumors Ata flasin për normën e dërgesave dhe konfirmojnë trendin pozitiv të shitjeve të ndërmarrjes Cupertino në vitet e fundit. Trueshtë e vërtetë që kjo 2020 e komplikuar mesatarja e përgjithshme e dërgesave të telefonave inteligjentë ra me 8,8% krahasuar me një vit më parë, por Apple së bashku me Xiaomi ishin kompanitë e vetme në sektor që arritën të rrisnin dërgesat e tyre në krahasim me 2019.

Nga ana e tij, raporti thekson se dërgesat globale të telefonave inteligjentë gjatë tremujorit të parë të vitit 2020 ranë më shumë se 20%. Pranë jush Samsung dhe Huawei ishin ndalesat më të këqija gjatë këtij viti të kaluar dhe ata vunë re uljen e shitjeve ose më saktë dërgesat. Të dy ranë disa pikë krahasuar me vitin e kaluar dhe duket se tendenca është mjaft negative kështu që ata do të duhet të punojnë shumë nëse duan të ndryshojnë situatën.

Padyshim, muajt e ndërlikuar po vijnë për kompanitë e telefonisë mobile, megjithëse rikuperimi nga goditja e parë me pandeminë COVID-19 duket të jetë i dukshëm. Qoftë ashtu si mundet këtë vit 2021 do të jetë gjithashtu mjaft i komplikuar për kompanitë për arsye të kufizimeve dhe faktorëve të tjerë të montimit dhe shpërndarjes që padyshim do të ndikojnë në një masë më të madhe te kompanitë e mëdha.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.