Rrjedhjet e para të kamerave iPhone 13 që do të shihnim në 2021

Shtatorin e ardhshëm më në fund do të kemi me ne iPhone 12 i ri. Do të ketë disa modele, ndryshimet e të cilave do të përqendrohen në madhësinë e ekranit dhe kamerave të pasme, si në gjeneratën e mëparshme. Pritet që një model i iPhone të ri do të mbajë deri në 4 kamera të pasme me të cilat arrihen imazhe më spektakolare sesa mund të kapim tashmë. Sidoqoftë, muaj pas lansimit të iPhone 12 ne i dimë rrjedhjet e para të iPhone 13, Veçanërisht kompleksi i kamerave që do të bartë kjo pajisje. Saktësisht, pajisja që do të shihnim të prezantuar në shtator 2021. Ka shumë të ngjarë që kjo rrjedhje të bjerë nga shtatori, por pas kërcimit do t'ju tregojmë se për çfarë bëhet fjalë.

Ne nuk kemi iPhone 12 dhe tashmë kemi rrjedhje të iPhone 13

La rrjedhja kryesore e këtij iPhone 13 fokusohet në kamerat që do të mbajë pajisja. Për të analizuar rrjedhjet është e nevojshme të vendosim veten në kontekst duke analizuar kamerat e iPhone 11 dhe 12. Në iPhone 11 të prezantuar vitin e kaluar kemi një kamerë me kënd të gjerë 12 megapiksel, një kënd ultra të gjerë me 12 megapikselë të tjerë dhe , së fundmi, një lente telefoto. Rrjedhjet e iPhone 12 sugjerojnë që kompleksi do të jetë i ngjashëm me gjeneratën e mëparshme përveç rritjes në megapiksel dhe përmirësimeve në sensor, përveç inkorporimit të sensorit LiDAR për të përmirësuar ndikimin e realitetit të shtuar në pajisjet Apple.

Një përdorues i Twitter me emrin 'Fudge' ka postuar lajme në lidhje me pajisjet Apple dhe rrjedhje në raste të tjera. Disa orë më parë publikova informacione të reja në lidhje me te kamerat e iPhone 13, një pajisje që, siç kemi thënë, nuk do ta shohim deri në shtator të vitit të ardhshëm. Megjithëse ai siguron që ky informacion duhet të "merret me piskatore", ai sugjeron që kamerat e kësaj pajisjeje të re do të ishin si më poshtë:

 • Kënd i gjerë 64 megapiksel me zmadhim optik 1x dhe zmadhim dixhital 6x
 • Lente telefoto 40 megapiksel me zmadhim optik 3-5x dhe zmadhim dixhital 15-20x
 • Lente anamorfike 64 megapikselë për kapjen e videos
 • Kënd ultra i gjerë 40 megapiksel 25x me zoom optik të kundërt
 • LiDAR 4.0

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.