Safari në iOS 15, këto janë lajmet e tij në iPhone dhe iPad

Përditësimi në iOS 15 sjell një numër të mirë të ndryshimeve, dhe një nga aplikacionet që preket më shumë është Safari. Një model i ri, mënyra të reja të ekzekutimit të veprimeve dhe mundësi të reja që ju tregojmë në këtë video.

Azhurnimi tjetër për iOS 15 sjell ndryshime të shumta, dhe nëse ka një aplikacion kryesor në ato ndryshime, pa dyshim, është Safari. Një dizajn krejtësisht i ri, butonat që gjenden tani në vende të tjera, një mënyrë e re për të lundruar në skeda dhe mundësi të reja të tilla si grupe skedash që ju lejojnë të gruponi faqet e internetit që përdorni më shumë sipas temës për t'i hapur ato me një klik të vetëm. Shiriti i adresës është zhvendosur në pjesën e poshtme për të qenë në gjendje të përdoret me një dorë, faqja kryesore tani na tregon informacionin që mund ta rregullojmë, ne madje mund të vendosim një sfond të personalizuar që sinkronizohet në të gjitha pajisjet tona për t’i treguar të gjithë njësoj. Dhe nëse shohim iPad, ndryshimet janë të ndryshme nga ato të iPhone. Apple ka dashur ta bëjë Safari për iPadOS më të përparuar, më afër një versioni të plotë në desktop, si Safari për macOS.

Por të gjitha këto ndryshime vijnë me një çmim të lartë për t'u paguar: mënyra të reja për të bërë gjërat. Veprimet e zakonshme që keni bërë në një mënyrë tani kryhen në një mënyrë shumë të ndryshme, me butona që ndodhen në vende të tjera, ose me veprime që janë kryer më parë me një prekje të vetme dhe tani duhet të jepni dy ose tre. Kjo është më e theksuar në versionin e Safari për iOS, i cili po gjeneron mendime shumë të ndryshme midis përdoruesve të Beta. Dëshironi të dini të gjitha lajmet dhe të dini se si funksionon iOS 15 Safari i ri? Epo, në këtë video mund ta shihni, si në versionin e saj për iPhone dhe iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.