Samsung heq dorë dhe ofron mbështetje iOS për aplikacionet e saj kryesore

ingranazh s2

Shtë një fakt që betejë midis Samsung dhe Apple për udhëheqjen e tregut vazhdon. Sidoqoftë, pak nga pak gjërat po ndryshojnë dhe nga Koreane ata nuk duan të humbin kohë për të tërhequr një klient të mundshëm iOS që do të vinte bast në aplikacionet Samsung. Në këtë kuptim, shumë lëvizje po shihen brenda kompanisë aziatike për t'i bërë aplikacionet e saj të disponueshme për ata që kanë një iPhone. E para prej tyre ishte që të përshtaste lidhjen e orës Gear S2 që të ishte në përputhje me terminalin e mollës. Por ka edhe më shumë ...

Të gjithë ata Ata kanë pajisje iPhone dhe të tjera nga firma Samsung jane me fat Informacioni ka dalë në lidhje me aplikacionet në të cilat kompania koreane po punon për t'u përshtatur me iOS dhe është e qartë se do të ketë shumë aplikacione që më në fund do të kenë miratimin e Koreane për t'u bërë realitet. Isshtë e vërtetë që në disa raste nuk ka asnjë datë të lëshimit, por nëse ata po punojnë për të është tashmë një hap i mirë krahasuar me filozofinë e mëparshme kundër konkurrencës së saj. Nuk mendon ti Këtu ju tregojmë se cilat janë projektet aktuale.

Nga njëra anë, është duke u zhvilluar zhvillimi i aplikacionit Gear Fit Manager për iOS, i cili do t'ju lejojë të merrni kontrollin e byzylykut nga iPhone juaj. Në fushën e shëndetit, diapazoni S Health që konkurron drejtpërdrejt me vetë Apple do të ketë gjithashtu vendin e tij në App Store. Ashtu si aplikacioni Galaxy View falë zhvillimit të produkteve të Remote Control dhe Family Square në formën e aplikacioneve për iOS. Por kjo nuk është e gjitha, aplikacioni iOS Level për pajisjet Samsung, si dhe një aplikacion i ridizenjuar për kontrollimin e kamerave të tij pritet gjithashtu të jetë një realitet së shpejti në dyqan. aplikacione për mollë. Çfarë mendoni për lajmet?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.