Samsung do të mendonte të eleminonte karikuesit tre muaj pasi të qeshte me Apple

E dini, është automatike: iPhone që paraqitet, iPhone që lind me polemika. Dhe iPhone 12 i ri (në të gjitha variantet e tij) nuk do të lihej pas. Polemika: iPhone 12 i ri vjen pa ngarkues, Kriza botërore. Një polemikë që erdhi pas njoftimit të Apple se ishte një lëvizje pro-ekologjike, por natyrisht ju tashmë e dini që e gjithë kjo duhet të merret me një kokërr kripë ... Konkurrenca përfitoi nga lëvizja e Apple për t'i kritikuar ata dhe Samsung lëshoi imazhi që shihni në lidhje me Këto rreshta. Gjëja më e mirë është se tani ka zëra se Samsung do të mendonte të ndiqte Apple dhe të eleminonte karikuesit në pajisjet e tij të radhës. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet ...

Lajmi i ka dhënë asaj Teknoblog, një medium brazilian i cili thotë se Samsung do të kishte regjistruar të re Galaxy S21, Galaxy S21 + dhe Galaxy S21 Ultra, pajisje që janë regjistruar në ANATEL në mënyrë që të mund të tregtohen në Brazil. Më e mira nga të gjitha është se megjithëse nuk ka detaje të tyre, dokumentacioni thotë se këto pajisje nuk do të vijnë me një karikues, ose me kufje ... Kështu që jo, karikuesi nuk do të vijë në Samsung Galaxy S21 tjetër ...

Çfarë do të ndodhë më në fund? edhe çfarë të gjithë do të heqin karikuesin nga paketimi me të cilin shesin smartphone-in. Përveç mendimeve ekologjike, është e qartë se është një kursim për kompanitë, dhe më e mira nga të gjitha, u lejon atyre të shesin më shumë karikues. Kështu që ata fitojnë dyfish, të gjithë kanë përfituar nga lëvizja e Apple për të parë reagimin e përdoruesve. Nuk ka pasur asnjë katastrofë globale, dhe më e mira nga të gjitha, iPhone 12s po shiten si hotcakes, kështu që, Pse të mos eleminoni karikuesin, të kurseni para në prodhim dhe të kontrolloni përdoruesit?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.