Samsung Galaxy S8 mund të përfshijë 3D Touch në ekranin e tij

3d-prek-01

Samsung vazhdon të përgatisë atë që do të jetë flamuri i saj i ardhshëm pas fiaskos së Galaxy Note 7, i tërhequr nga tregu për shkak të problemit të njohur që bëri që celulari të marrë flakë, duke shkaktuar aksidente të shumta në të gjithë botën. Galaxy S8 duhet të jetë një bombë e vërtetë, dhe sipas thashethemeve, Një nga funksionet e yjeve mund të jetë një ekran i ndjeshëm ndaj shkallëve të ndryshme të presionit, të cilin për pak më shumë se një vit e kemi njohur me 3D Touch, e njëjta teknologji që Apple përfshin në iPhone e saj që nga vitet 6-të.

Ekrani i Galaxy S8s të ri do të kishte dy madhësi, me modelin 5,8 inç që është më i vogli dhe modeli 6,2 inç që është më i madhi. Këto madhësi gjoja do të arrihen duke eliminuar kornizat rreth ekraneve, siç ka bërë Xiaomi tashmë me Mi Mix, por me prekjen e vetë Samsung duke bërë katër skajet e lakuara. Shtypja e butonit të fillimit dhe sensorit të gjurmës së gishtit të integruar në ekran do të ishin risitë e tjera të këtij terminali. E vërteta është se nëse do të ndryshonim titullin e këtij artikulli për iPhone 8 në vend të Galaxy S8, do të kishte rëndësi pothuajse e njëjtë, sepse thashethemet tregojnë të njëjtat karakteristika për të dy pajisjet.

Aplikacionet e Shkurtoreve Android

Aplikacionet e Shkurtoreve Android

Teknologjia 3D Touch do të ishte një shtesë në këtë listë të risive. E përdorur për herë të parë në Apple Watch dhe e pagëzuar si Force Touch, kjo teknologji i është sjellë Apple pothuajse në të gjitha kategoritë e saj në modalitete të ndryshme, të tilla si Trackpad i MacBook, ekrani i iPhone 6s dhe 7 në të gjitha variante, dhe madje edhe në iPad Pro duke përdorur Apple Pencil. Pak kanë qenë terminalet e konkursit që e kanë kopjuar këtë karakteristikë, megjithëse Android 7.1 po që ka dashur të imitojë këtë funksion në një mënyrë të caktuar me «Shkurtoret e aplikacioneve», një funksion me të cilin, duke mbajtur një ikonë, shfaqen opsione të ndryshme dhe i cili është përshkruar nga shumë si "i njëjtë me 3D Touch" pavarësisht nga fakti se kushdo që ka përdorur të dy funksionet do të ketë kuptuar se nuk ka shumë për të bërë me te


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose dijo

  Sigurisht që jo! është e vetmja gjë që ata dinë të bëjnë ... kopjoni kopjoni dhe kopjoni dhe paturpësisht

  1.    sheqerrorrorist dijo

   Njeri i sigurt, ekrani i lakuar, sensori i retinës dhe amoled janë kopjuar nga iPhone

 2.   Luis dijo

  Epo bombën ata tashmë e kanë hehehehe unë nuk e diskutoj me ju dhe kopjimi është e vetmja gjë që ata dinë të bëjnë për mungesë imagjinate, kjo është arsyeja pse me Samsung unë jam vetëm në TV, është e vetmja gjë që ata di te beje.

  1.    sheqerrorrorist dijo

   Njeri i sigurt, ekrani i lakuar, sensori i retinës dhe amoled janë kopjuar nga iPhone

 3.   IOS 5 Clown Forever dijo

  Kur Apple shtoi miniaplikacione në iOS, ose kur vendosi qepenin e njoftimit, për të përmendur dy shembuj, nuk ishte kopjuar. Duhet të ketë qenë vetëm "frymëzuar" atëherë. Sidoqoftë, çfarë mënyre për të parë vetëm atë që ju intereson ...