Satechi paraqet një bazë të karikimit të trefishtë për iPhone, Apple Watch dhe AirPods

Baza e karikimit Satechi

Që kur Apple njoftoi bazën e karikimit AirPower, shumë prodhues kanë nisur bazat e karikimit që na lejojnë të karikojmë disa pajisje së bashku, megjithatë, askush prej tyre nuk ka arritur atë që Apple po kërkonte: ngarkoni ato në çdo pozicion.

Siç e dimë të gjithë, Apple anuloi projektin bazë të karikimit AirPower, duke i detyruar përdoruesit të ktheheshin në alternativa të tjera. Një nga më interesantet që janë prezantuar gjatë këtyre ditëve në kuadrin e CES që po mbahet në Las Vegas, ne gjejmë bazën e tarifimit Satechi, Pad i karikimit pa tel Trio.

Baza e karikimit e paraqitur nga Satechi na lejon të karikojmë si Apple Watch ashtu edhe AirPods Pro dhe iPhone bashkërisht, po, secili në një vend të caktuar. Në rastin e iPhone, kjo bazë e karikimit na lejon të karikojmë pajisjen me një mbulesë të përfshirë për sa kohë që nuk i kalon 5 mm në trashësi.

Përfshin një kabllo karikimi USB-C dhe një adaptor energjie 24W. Ka një dizajn të hollë me ngjyra shumë elegante gri dhe të zeza, si dhe diskrete. Karikuesi për Apple Watch na ofron mundësinë e përdorimit të tij në këmbë për të përfituar nga modaliteti i natës ose vendosja e tij horizontale në bazën e karikimit.

Zona për AirPods ka një vrimë specifike në mënyrë që çdo goditje ose lëvizje e lehtë e sipërfaqes ku ndodhet të mos shkaktojë rënien e tyre. Si një bazë e mirë karikimi me vlerë të kripës së saj, ai përfshin një detektor objektesh të huaj dhe një sistem që zbulon çdo temperaturë të tepërt e pajisjeve për të shpejt të ndërprerë energjinë dhe kështu të mbajnë pajisjet tona të sigurta.

Çmimi i kësaj baze tarifimi është 119,99 dollarë Dhe është në dispozicion si në faqen e internetit të prodhuesit ashtu edhe në Amazon, megjithëse për momentin vetëm në Shtetet e Bashkuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.