Scosche MagicGrip, një mbajtëse automatike e karikuesit të makinës

Scosche dëshiron të bëjë një ndryshim me aksesorët e saj dhe me MagicGrip që na ofron një mbështetës dhe karikues pa tel për makinën tonë që gjithashtu zbulon automatikisht që ne vendosim telefonin tonë për ta përqafuar atë, dhe se ka një cilësi të lakmueshme ndërtimi.

Një karikues makinash duket si një pajisje shtesë me pak hapësirë ​​për të befasuar, dhe me të vërtetë ky Scosche MagicGrip nuk është i vetmi që na ofron një mbajtës ngarkues, madje as në të qenit automatik kur bëhet fjalë për mbajtjen e iPhone-it tonë. As nuk është në sistemin e fiksimit në grilën e ventilimit, madje as në fuqinë e ngarkesës, e cila arrin maksimumin 7,5W që iPhones aktual mbështesin për karikim të shpejtë pa tel.

Por, nga momenti që e nxirrni nga kutia, kuptoni se keni në duar një mbështetje tjetër nga të tjerët, sepse cilësia e ndërtimit të saj është shumë e lartë. Unë kam provuar shumë rritje të të gjitha markave dhe çmimeve, dhe asnjë nuk më ka shkaktuar një ndjenjë kaq pozitive si kjo MagicGrip. Isshtë bërë prej plastike, por me cilësi të mirë, me përfundime të shkëlqyera dhe me një ndjenjë qëndrueshmërie që bën diferencën me pjesën tjetër.

Pastaj ka edhe detaje të tilla si fakti që baza që është e bashkangjitur në grilën e ventilimit lejon që ajri të dalë nëpër të, në mënyrë që të mos ndërhyjë në kontrollin e klimës së makinës tuaj. Po ashtu se artikulimet e mbështetjes lejojnë që 360º të kthehen si në pjesën që mban iPhone ashtu edhe në grep në grilën e ventilimit. Gjithashtu këtu nuk ka arra për tu shtrënguar, nyjet janë krijuar për të ofruar rezistencë të mjaftueshme në mënyrë që të mos lëvizë sapo të rregullohet, por në të njëjtën kohë mund ta vendosni në pozicionin që dëshironi pa probleme.

Detajet e diferencimit nuk përfundojnë këtu, sepse në kutinë do të gjeni gjithçka që ju nevojitet për të vendosur MagicGrip tuaj: kabllo USB-A në USB-C, kapëse ngjitëse për të rregulluar kabllon, mbajtësin e ngarkuesit dhe karikuesin për çakmakun e makinës suaj. Po, nuk do të duhet të vendosni karikuesin tuaj, prandaj merrni atë parasysh kur vlerësoni çmimin e këtij MagicGrip. Kablloja e sheshtë është gjithashtu shumë më e mirë kur bëhet fjalë për ta bërë atë të kalojë përmes pultit të makinës tuaj, kështu që pasi të vendosni, rezultati përfundimtar është mjaft i mirë falë kapësave ngjitës.

Sa i përket funksionimit të këtij karikuesi nuk ka shumë për të thënë, veçanërisht pasi ai funksionon në mënyrë perfekte pa komplikime. Vendosni iPhone-in tuaj në mbajtëse, dhe posa ta zbulojë, krahët do ta përqafojnë dhe do të fillojë ta ngarkojë atë, pa zhurmë të mëtejshme. Mbërthimi është i fortë, iPhone juaj nuk do të bjerë pa dyshimin më të vogël dhe mos kini frikë ta vendosni atë pa një kasetë sepse krahët janë të mbrojtur me copa gome. Siç thamë më parë ju mund ta rrotulloni atë 360º kështu që nëse preferoni ta mbani iPhone tuaj në një pozicion horizontal mund ta bëni pa probleme.

Heqja e iPhone nuk është automatike, është e vetmja pikë negative që unë gjej me mbështetjen. Ju duhet ta ndani iPhone nga karikuesi në mënyrë që të ndalet së zbuluari dhe krahët të hapen automatikisht. Për qëllime praktike, kjo do të thotë se do të duhet të mbani iPhone me njërën dorë, dhe me tjetrën me mbështetjen, për të qenë në gjendje të ndani të dy elementët. Unë me të vërtetë nuk mund ta imagjinoj një mënyrë tjetër për ta bërë atë, pasi që nëse ndjeshmëria kur hapja krahët do të ishte më e madhe, iPhone mund të binte në çdo dridhje, diçka që nuk do të ishte aspak e dëshirueshme. Unë preferoj "sherr" që duhet të heq iPhone me dorë, por të jem i sigurt se montimi është i sigurt.

Mendimi i redaktorit

Mbajtësi i karikuesit të makinës Scosche MagicGrip na ofron gjëra që a priori nuk janë për t'u habitur, por e bën këtë me një nivel të cilësisë dhe vëmendjes ndaj detajeve që e bëjnë atë mbajtësin më të mirë që mund të blini për makinën tuaj tani. Karikimi pa tel është shumë i besueshëm, pa shkëputje gjatë udhëtimit dhe me fuqinë maksimale që iPhone mund të mbështesë (7,5W). Sistemi i tij automatik i fiksimit është me të vërtetë i rehatshëm dhe shumë i sigurt, dhe artikulimi i dyfishtë ju lejon të vendosni iPhone tuaj në pozicionin perfekt në mënyrë që të mos keni probleme nëse duhet të shikoni telefonin tuaj gjatë një udhëtimi, diçka që duhet të bëni në një shikim për të mos humbur.a gjëja e rëndësishme: rruga. Çmimi i tij është më i lartë se mesatarja, 84.95 € në Apple Store (lidhje), por Nëse marrim parasysh cilësinë e tij dhe që përfshin karikuesin për çakmakun e makinës, me të vërtetë është një çmim i mirë.

Scosche MagicGrip
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
84,95
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Ndërtoni cilësinë
 • Përfshin gjithçka që ju nevojitet
 • Artikuluar plotësisht
 • Sistemi automatik i fiksimit
 • Mbërthimi shumë i sigurt

Contras

 • Sistemi manual i lëshimit të iPhone

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.