Sfidë e re e aktivitetit në sy. Festoni Ditën Ndërkombëtare të Jogas

Joga Challenge

Kjo tashmë ka qenë një sfidë e zakonshme në vitet e fundit për përdoruesit e Apple Watch, ka të bëjë me marrjen e një sfide me medaljen përkatëse, ngjitësit dhe të tjerët gjatë Ditës Ndërkombëtare të Jogas. Kjo sfidë është duke u kryer që nga viti i kaluar 2019 kur Apple e lansoi atë për herë të parë.

Sfida e fundit e përgatitur nga Apple ishte atë të Ditës Ndërkombëtare të Vallëzimit, një sfidë krejtësisht e re për këtë vit që nisi në 29 Prill. Në këtë rast, sfida e ushtrimit të yogës nuk është e re dhe përdoruesit e Apple Watch tashmë e dinë atë mjaft mirë.

Qëndroni aktiv pavarësisht çmimit

Mënyra më e mirë për të qenë të shëndetshëm është duke u lutur për ushtrime të rregullta ose aktivitet fizik dhe duke ngrënë një dietë të ekuilibruar. Në këtë kuptim e kemi të qartë se vendimi varet gjithmonë nga përdoruesi Por nëse marrim pak shtytje nga Apple me një sfidë të thjeshtë si kjo, gjithnjë kemi shumë më tepër.

Në këtë rast Sfida konsiston në bërjen e 20 minutave të yogës në 21 qershor dhe regjistrimin e saj në aplikacionin e aktivitetit të Apple Watch me këtë ne do të marrim medaljen, ngjitësit dhe një dozë shëndetësore që sigurisht do të jetë e mirë për ne. Thjesht lëvizja është e mirë, kështu që në këto raste gjëja e rëndësishme nuk është të përmbushësh vetë qëllimin, por ta zgjasësh këtë aktivitet më shumë ditë, është një mënyrë për t'u përfshirë në aktivitet fizik dhe Apple e di atë mirë. Keni gjithë ditën për ta përfunduar këtë sfidë, prandaj shkruajeni në agjendën tuaj dhe goditni yoga!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.