Wallpapers më të mirë për iPhone tuaj

Një sfond i mirë ndryshon plotësisht pamjen e iPhone tuaj, është avantazhi i madh që e gjithë pjesa e përparme e telefonit tonë është një ekran. Apple na ofron sfonde të reja me çdo përditësim të iOS dhe me çdo model të ri iPhone. Por gjithashtu ne mund të shtojmë të tjerë dhe ju tregojmë një nga albumet më të mira e sfondeve për iPhone.

Krijimi i sfondit tuaj është shumë i thjeshtë. Me të vërtetë nuk keni nevojë as të shkurtoni imazhin sepse vetë sistemi iOS kujdeset për gjithçka. Çdo imazh që gjeni në internet dhe ju pëlqen mund të duket fantastik nëse ka rezolucionin e duhur për t'u parë në detaje në ekranet fantastike të iPhone-it tonë. Por nuk është gjithashtu keq të kemi një burim të madh sfondesh që gjithashtu përditësohen rregullisht dhe që do t'i kemi gjithmonë gati në iPhone (ose iPad) pa zënë hapësirë. Si mund të jetë kjo? Duke përdorur iCloud Shared Albums.

E kam fjalën për albumin që kolegu ynë @JoFrans, ndjekës i podcast-it tonë dhe administrator i grupit Telegram kushtuar HomePod në spanjisht (lidhje) na ndan plotësisht me vetëmohim në iCloud. Ky album mund të shtohet në aplikacionin tonë Photos duke klikuar mbi kjo lidhje, dhe do ta kemi brenda seksionit Shared Albums të aplikacionit Photos. Nuk do të zërë hapësirë, sepse fotot ruhen në renë JoFrans, na mbetet vetëm të shfletojmë katalogun e madh të imazheve, shumica prej tyre të optimizuara në mënyrë perfekte për iPhone 13 Pro Max, por të vlefshme për çdo pajisje, madje kemi sfond për iPad ose Mac. Pasi të shohim një që na pëlqen, e konfigurojmë si sfondi i ekranit dhe i përfunduar.

Pa reklama, pa pritje, pa shqetësime. Një album që @JoFrans përditëson rregullisht (do të merrni një njoftim sa herë që përditësohet), krejtësisht falas dhe që e keni gjithmonë pranë. Ju nuk mund të kërkoni më shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Juan Carlos dijo

    Unë isha shumë kurioz të shikoja albumin, për fat të keq ai nuk është më i disponueshëm për shkak të kërkesës së madhe.